Haberler

İYTE Mimarlık Bölümü''nde 2009 Bahar Dönemi Tasarım Stüdyosu Finalleri Jürilerle Tamamlandı

Tarih: 26 Mayıs 2009 Yazan: İpek Ek
2008 - 2009 öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte, İYTE Mimarlık Bölümü''nde, tasarım stüdyosu finalleri geniş katılımlı jürilerle gerçekleştirildi.

Proje yürütücüleri olarak Yrd.Doç.Dr. Şeniz Çıkış, Yrd.Doç.Dr. Koray Velibeyoğlu, Öğr.Gör.Dr. Ela Çil ve Öğr.Gör.Dr. Nilüfer Talu ile araştırma görevlileri Rabia Bolposta, Sibel Macit, Belgin Terim, Sinem Demirel, Feral Geçer, Oya Saf, Nida Özbolat ve İpek Ek''in yer aldığı AR 102 Temel Tasarım Stüdyosu finali, 25 Mayıs Pazartesi günü düzenlenen final jürisi ile tamamlandı. Final projesi olarak Urla - Gülbahçe Köyünde "Halk Evi" tasarlayan öğrenciler, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğr.Gör.Dr. Deniz Güner''in de misafir üye olarak katıldığı jüride projelerini savunma fırsatı buldular.


1. Sınıf Jürisi

2. sınıf öğrencileri ise, Urla - Yağcılar Köyünde "Şarap İmalathanesi" tasarımını kapsayan projelerini jüri karşısında savundular. Proje yürütücüleri olarak Yrd.Doç.Dr. Fehmi Doğan, Yrd.Doç.Dr. Ebru Yılmaz, Yrd.Doç.Dr. Erdem Erten, Öğr.Gör.Dr. Ülkü İnceköse ve Öğr.Gör.Y. Mimar Aydın Özay ile araştırma görevlileri Özgü Özkan, Kader Reyhan ve Evren Ülkeryıldız''ın yer aldığı AR 202 Mimari Tasarım Stüdyosu final jürisi, 20 Mayıs Çarşamba ve 21 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirildi. Mimar Derya Akdurak, Mimar Sedef Tuççağ, Mimar Erbil Coşkuner ve Mimar Serhat Akbay ise final jürisinde misafir üye olarak yer aldılar.


2. Sınıf Jürisi

Proje yürütücüleri olarak Doç.Dr. Türkan Özbalta, Yrd.Doç.Dr. Şebnem Yücel Young, Öğr.Gör.Kamal Mohamed ve Öğr.Gör. Virginia Couch ile araştırma görevlileri Başak Güçyeter, Funda Yaka ve Ayşe Nur Şenel''in yer aldığı AR 302 Mimari Tasarım Stüdyosu final jürisi, 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma olarak iki günde gerçekleştirildi. Teması, "Kent Müzesi" olarak belirlenen ve arazisi Alsancak Liman bölgesinde yer alan projede öğrenciler tasarımlarını, Dr. Erdal Uzunoğlu, Y. Mimar Selin Öğütçü ve Mimar Salih Zeki Pekin''in de misafir üye olarak katıldığı jüride savunma fırsatı elde ettiler.


3. Sınıf Jürisi

Teması, proje yürütücüleri tarafından "Halk Kütüphanesi" veya "Otel ve Kongre Merkezi" tasarımı olarak belirlenip öğrencilerin tercihine bırakılan ve arazisi İzmir - Basmane''de yer alan, 4. sınıf bitirme projesi ise, 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günleri gerçekleştirildi. Proje yürütücüleri olarak Yrd.Doç.Dr. Özlem Erkarslan, Yrd.Doç.Dr. Zeynep Aktüre ve Yrd.Doç.Dr. Ufuk Ersoy ile araştırma görevlileri Ayşe Çelik, Bilgen Boyacıoğlu ve Yenal Akgün''ün yer aldığı AR 402 Mimari Tasarım stüdyosu final jürisine, Y. Mimar Hüsamettin Özkaymakçı ile Öğr.Gör.Dr. Ahenk Bayık Yılmaz da misafir üye olarak katıldılar.


4. Sınıf Jürisi


Jüri haftaları boyunca, birbirlerinin jüri ve sergilerine katılma ve gelen misafir hocalardan kritik alma şansı bulan öğrenciler, böylece önümüzdeki akademik yıla ve mesleklerine aktarabilecekleri deneyimler elde etmiş oldular.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.