Haberler

Avrupa''nın en arsız bolluk tapınağı!

Tarih: 27 Mayıs 2009 Kaynak: Akşam
7 Hollywood yıldızının katılımıyla açılan ve 1.5 milyon dolara mal olan Antalya''daki Mardan Palace Oteli için Daily Mail şu ifadeleri kullandı: 1 şişe şampanyanın 25 sterlin olduğu Avrupa''nın utanmaz bolluk tapınağı.

Azeri asıllı Rus işadamı Mübariz Mansimov''un Kundu''da inşa ettirdiği Mardan Palace, geçen haftaki şaşaalı açılışıyla adından söz ettirmişti. Tüm dünyadan yüzlerce davetlinin yanı sıra ünlü yıldızlar Monica Belluci, Mariah Carey, Richard Gere, Paris Hilton, Seal, Sharon Stone ve Tom Jones da kurdele kesmek için hazır bulunmuştu.

Otelin açılış partisine davet edilen yüzlerce basın mensubundan biri olan Ashley Pearson, İngiliz Daily Mail''deki yazısında Mardan''ın lüksünü kaleme aldı. ''Kibir Oteli: Zenginler ve ünlüler Avrupa''nın en pahalı otelinin açılışı için geldi'' başlıklı haberde Pearson şu ifadeleri kullandı:

- Rus milyarderi Telman İsmailov Avrupa''nın en pahalı oteli projesi için 1 milyar sterlin harcamış ve bu da otele bakınca gayet net görülebiliyor.
- Otelde kalmaları için bir krala ödenen kadar yüklü paralar verilen A sınıfı Hollywood yıldızlarının gelişi ve tüm dünyaya otelin ne kadar güzel olduğunu söylemeleri gerçek olmayan komedi anlarından biriydi.
- Her türlü lüksün düşünüldüğü otelde odalardaki banyoların zemini altın kaplama aynalarla bezeli.
- Şampanyanın kadehinin 25 sterlinden satıldığı otelde, tuvaletler de uzaktan kumandalı.

Altın beze sarılıp kurulandık
- İçinde 2 bin 400 balık bulunan gömme akvaryum yer alan havuzu gondolla geçmek yarım saat alıyor. Böylece kalın cam duvarın ötesinde köpekbalıklarıyla yüzebiliyorsunuz.
- SPA''da 24 karat altından yapılmış bezlere vücudunuzu sardırabiliyor veya şampanya banyosu yapabiliyorsunuz. Saunadan çıkınca da kendinizi içine gömebileceğiniz bir kar odası hazır.
- Otelin açılışı için gelen starlara ne kadar ödendiği tam olarak bilinmiyor. İsmailov, konuyla ilgili sorularıma ''Onlar benim arkadaşlarım, misafirim olarak çağırdım'' dedi.

25 milyonluk bahçe Türk firmadan çıktı
Mardan Palace''ın bahçesi de mekanın içindeki lüksten geri kalmıyor. Peysajı Demir Fidancılık adlı Türk firması tarafından 25 milyon TL''ye yapılan bahçede, 1.200 çeşit ağaç, süs çalısı ve palmiye yer alıyor. Güney Amerika ve İtalya''dan ithal edilen nadir tropik bitkiler ve bonsai ağaçları da bahçenin en dikkat çeken unsurlarından.

Mönüden yastık, Mısır''dan özel ipeksi beyaz kum
- Otelin özel konukları, yastıklarının yumuşaklığını ve çarşaflarını ''yastık mönüsünden'' seçebiliyor. Her bir yatağın yanındaki özel plaj için Mısır''dan 9 bin ton ipeksi beyaz kum getirildi.
- Suit odada konaklama bedeli gecelik 11.500 sterlin olan otelin yapımında 2500 ton altın, 500 bin kristal ve 23 bin metrekare İtalyan mermeri kullanıldı.
- Altından yapılmış duş başlıkları fıçı büyüklüğünde.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.