Haberler

Bakan''dan G.Saray''ı rahatlatan açıklama

Tarih: 28 Mayıs 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Galatasaray''ın Seyrantepe projesiyle ilgili, "Kulüp, TOKİ ve sayın Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter" dedi.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Galatasaray''ın stad projesiyle ilgili bir garantörlük ve kefalet probleminin olduğunu belirterek, "Galatasaray Kulübü, TOKİ ve Başbakanımız bir formül bulmaya çalışıyor" dedi. Açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Kocaeli''ne giden Bakan Özak, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer''i makamında ziyaret etti. Burada soruları cevaplayan Bakan Özak, bir gazetecinin, TOKİ''nin, Galatasaray''ın Seyrantepe projesiyle ilgili yüklenici firmaya ihtarname çektiğini hatırlatması ve gelinen süreci değerlendirmesini istemesi üzerine şunları söyledi:

Hep beraber çözmeye çalışıyoruz
"Ali Sami Yen Stadı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü''nün, stadı vererek, yeni bir modelle TOKİ''nin de önderliğinde stat yapılması istendi. Hem Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, hem de TOKİ kazanacaktı, Galatasaray da bu stadı kullanacaktı. Orada bir garantörlük ve kefalet sorunu var. Sorun çıkınca TOKİ''nin kuruluş yasası gereği bu sorunun çözümü gerekti. İhtarname çekilip çekilmediğini bilmiyorum ama bu sorunu hep beraber çözmeye çalışıyoruz. Galatasaray, TOKİ ve Başbakanımız formül bulmaya çalışıyor. Başlamış proje mutlaka biter." Özak, Turkcell Süper Lig''de hangi takımın şampiyon olacağına yönelik bir tahmini olup olmadığını sorması üzerine, "Beşiktaş daha avantajlı görünüyor ama futbol bu"dedi.

Talu: B planını uygulayacağız
Bakan Özak''ın açıklamalarını değerlendiren proje ortaklarından Eren Talu, çabaların sonuç vermesini umduklarını belirterek, "Başbakanımız ve Sayın Bakanımıza çok müteşekkirim. Ben de öyle bir destek olmadığı için kendimi çok yalnız hissediyordum. Bu proje Türkiye''nin projesidir. Biz bu projeye 80 milyon dolar yatırım yaptık. Daha da fazla yatırım yapmak istiyoruz. Krizden önce temlikle kredi bulabiliyorduk. Bugün bulamıyoruz. TOKİ kefil olmayı kabul etti. Halk Bankası bu kefaletten dolayı bize önce kredi vermeyi kabul etti. Daha sonra karamsar kaldılar. Biz de ortaklarımızla B planı uygulayacağız" dedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.