Haberler

Koleksiyon''dan Yaratıcı Ofisler için "Atelier"

Tarih: 28 Mayıs 2009


Koleksiyon, çalışma ortamları için tasarladığı çözümleri "Atelier" adlı yeni bir tema altında topladı. Studio Kairos, Faruk Malhan, Koray Malhan, Gernot Oberfell ve Jan Wertel gibi tasarımcıların ürünlerinden oluşan "Atelier" iş dünyasında  yaratıcılığı teşvik etmeyi amaçlıyor.

İş hayatını tüm evreleri ile ele alan Koleksiyon''un yeni teması Atelier, üst yönetim alanlarından toplantı ve bekleme salonlarına, çalışma, karşılama ve hizmet noktalarından arşiv ve kütüphanelere kadar pek çok farklı çözümü tematik bir bütünlük içinde sunuyor."Atelier"in, gelecek yüzyılda ekonomik ve kültürel yaşama yaratıcı sınıfın hakim olacağından hareketle tasarlandığını belirten Koleksiyon Contract&Office Genel Müdürü Koray Malhan, "Yeni İş" kavramı üzerine şunları söylüyor:

"Bu kavramı anlamak için yeni bir zaman ve yeni bir mekan hayal etmek gerekiyor. İş çıktısını en üst düzeye taşıyabilmek için çalışma alanını en verimli şekilde kullanmak, iş akışlarını sistemli hale getirmek veya hiyerarşik yönetim formatları yaratmak yerine ''ruhları özgür bırakmak'' üzerine odaklanılması gerektiğini düşünüyorum. Gerçekleştirilen işin işgücü kısmı, zaten bellek sayesinde tüm akıllı makinelere aktarılmış durumda. Dolayısıyla işin insani boyutu, ancak zihnin ve kalbin istekli ve neşeli katılımıyla tamamlanır. Çalışanın iradesi ve arzusu, iş hayatında hiçbir zaman bu kadar kritik bir öneme sahip olmadı. Bu gerçek, çalışma alanının niteliklerini ileride keşfedeceğimiz yeni boyutlara taşıyor."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.