Haberler

''Bana kalsa Seyrantepe ihalesini feshederim''

Tarih: 1 Haziran 2009 Kaynak: Radikal
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Seyrantepe Spor Kompleksi''nin inşaatının gecikmesi nedeniyle yüklenici firmaya ikinci kez ihtar çekilmesi ile ilgili olarak, "İhtarnameyi çektikten sonra, sözleşmedeki bekleme süremiz 30 gün. Yoksa benim elimden gelse bugün feshederim o işi, hemen feshederim" dedi.

Bayraktar, firmanın finansman sorunu yaşamasını değerlendirirken, "Eğer siz sağlamsanız, işinizi iyi yapıyorsanız, kriz hangi dönemde olursa olsun para bulunur. Bana göre en kolay şey para bulmak. Zor olan şey beceri, zor olan şey adam bulmak" diye konuştu.

Stadı TOKİ tamamlayabilir
Bayraktar, Seyrantepe projesini Türkiye''de bu işi yapabilecek beş-yedi firmaya ihale edilebileceklerini veya gerekirse TOKİ''nin tamamlayabileceğini söyledi. TOKİ olarak yoğun bir çaba içinde olduklarını, konut yanında modern hayatın gerektirdiği hastane, okul, spor kompleksi gibi tesisleri de yaptıklarını anlatan Bayraktar, bunları yaparken en fazla zayıf yükleniciler nedeniyle sorun yaşadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Sorunlarımızın başında, zayıf yükleniciler, müteahhitlik, yüklenici olma bakımından gerekli formasyona sahip olmayan ve onu kazanmayan yükleniciler geliyor. Devlet ve hükümet olarak en çok onlara yardım ediyoruz. Tabii Seyrantepe çok zor bir ihale. Bu işe girecek olanın hem teknik donanımı, hem bilgi birikimi, hem beceri kabiliyeti, hem yaratıcılık özelliği, hem de maddi donanımı olması gerekiyor." Şimdiye kadar firmaya kolaylıklar sağladıklarını vurgulayan Bayraktar, yüzde 100 garantiye almadan Seyrantepe projesini devam ettirmeyeceklerini söyledi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.