Haberler

Beton köy olmasın

Tarih: 2 Haziran 2009 Kaynak: Evrensel Yazan: Şenol Doğan
Aşırı betonlaşmadan dolayı bir avuç yeşile dahi hasret kalan İstanbul halkının elinde kalan yeşil alanlara da belediyeler göz koyuyor.

Aşırı betonlaşmadan dolayı bir avuç yeşile dahi hasret kalan İstanbul halkının elinde kalan yeşil alanlara da belediyeler göz koyuyor. Yeşilköy''deki Olimpiyat Parkı da belediyenin rant alanına çevirmek için uğraş verdiği alanlardan biri. Büyük Şehir Belediyesi Olimpiyat parkına çok katlı otopark yapmak isterken Yeşilköy halkı da buna karşı çıkıyor. Yeşilköy halkı dün yaptıkları eylemle parklarının yerine otopark yapılmasına karşı parka ağaç dikti. Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de eyleme katılarak mahalleliye destek verdi.

Mahalle halkı kararlı
Gazetemize açıklama yapan Yeşilköy Mahallesi Muhtarı Bülent Yutsever parkın yerine çok katlı otopark yapılmasını istemediklerini belirterek "Bu insanların birçok anısı var. Nefes alınan ender alanlardan bir tanesi. Yeşilköy''ün merkezinde bulunan Halk Pazarı bulunduğu yer atıl durumda. O alana katlı otopark yapılabilir. Bu alandaki evlerin otoparka ihtiyacı yok. Bütün dairelerin otoparkı var. Bizim yeşil alana ihtiyacımız var" dedi.

Mahalleli yeşil alan istiyor
Mahalle sakini Yelda Turalı "Bizim otoparka ihtiyacımız yok, çocuklarım oyun oynadığı ve yaşlıların oturduğu yeşil alanlara ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.

Özge İlgün ise yıllarca kendilerine yeşilin öneminin anlatıldığını şimdi ise tek yeşil alanlarının yok edilmek istendiğini dile getirerek buna izin vermeyeceklerini belirtti. Parklarının yıkılmasına karşı mücadele edeceklerini ifade eden Füsun İzi, "Gerekirse kendimizi ağaçlara zincirleriz. Mücadelemize devam ediyoruz, bir kazık dahi çaktırmayız parkımıza" dedi. 78 yaşındaki Şöhret Usbu da "Torunlarımız çocuklarımız ve yaşlılarımız burada oynuyor nefes alıyor biz şimdi nereye gideriz" diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.