Haberler

Gecekonduların yerine su parkı

Tarih: 4 Haziran 2009 Kaynak: Milliyet
Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ''ı ziyaret etti. Körfez Evleri''nin girişindeki gecekondu alanının ıslahını ve buraya planlardaki gibi su parkı yapılmasını istedi.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Başkan Yardımcısı Ayşe Hergül, yönetim kurulu üyeleri Sadi Geçim, Ayla Tunçbilek ve Denetim Kurulu Başkanı Metin Karadayı''yla birlikte Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ''ı ziyaret etti. Aslan, Karabağ''ı kutladı, görevinde başarılar diledi.

Hüseyin Aslan, İzmir''in ilk yerleşim alanına sahip olması yönüyle, Bayraklı''nın dünya kentler tarihinde önemli bir yeri olduğunu söyledi. Ege-Koop Başkanı, "Böylesine özel ve güzel bir kentin, değişmesi ve İzmir''e yakışır hale gelmesinde, başkanımızın vereceği her sorumluluğu yerine getirmeyi görev biliyoruz. Ege-Koop olarak kentsel dönüşüm projelerinin Bayraklı sınırlarında yaşama geçirilmesinde elimizi taşın altına sokmaya hazırız" dedi.

"Çekim merkezi olur"
Kentsel yenilemenin öneminin halka anlatılmasında Hasan Karabağ gibi halkın içinden gelen başkanların başarılı olduğuna dikkat çeken Aslan, Bayraklı''nın çehresinin değiştirilmesinde bunun önemli avantaj olduğu görüşünü dile getirdi. Hüseyin Aslan, daha önce Karşıyaka sınırlarında olan, şu anda Bayraklı''daki Ege-Koop Karşıyaka Körfez Evleri Projesi''nin kentsel yenileme-belediye-kooperatif işbirliği anlamında ilk örnek olduğunu vurguladı.

Körfez Evleri Projesi alanında, kent girişinin ‘aquapark'' (su parkı) olarak planlara işlendiğini belirten Hüseyin Aslan, "Bu alandaki kaçak yapılar, en kısa zamanda temizlenerek, İzmir''in yarısına hitap edecek ve Bayraklı''ya olumlu katkıda bulunacak aquapark yapılmalı. Bu sayede Bayraklı''da çok şey değişir. Başkan Karabağ, bu kararı meclisten geçirip uygularsa, Bayraklı, Ege''nin çekim merkezi haline gelir" diye konuştu.

Başkan Hasan Karabağ da Ege-Koop''un İzmir''e kazandırdıklarını çok iyi bildiğini, takdir ettiğini kaydetti. Karabağ, "Ege-Koop''un deneyimlerinden faydalanmak isteriz" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.