Haberler

TOKİ sahipleri eylem yaptı

Tarih: 16 Haziran 2009 Kaynak: Evrensel
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutlarının anahtar teslimlerini görkemli törenlerle yapan Başbakan Erdoğan, "Kaçak yapılaşmadan modern bir yapılaşmaya gidiyoruz. Malatya''da dar gelirlilere yönelik konutlarımız da bu şekilde satışa çıkarıldı" diyor. Ancak, bu konutlara sahip olan vatandaş önemli sorunlarla boğuşuyor.

Yaşadıkları sorunlara isyan eden Malatya TOKİ sakinleri eylem yaptı. İkinci Etap 2. Bölge sakinleri, 16 ayda yapılacağı sözü verilen konutlarını 32 ay sonra teslim aldılar. Evlerinin inşaat görünümünde olduğunu dile getiren TOKİ sakinleri, site yönetiminin tamamının Ankara''da oturduğuna dikkat çektiler. Site sakinleri adına açıklama yapan Ali Yiğitoğlu, TOKİ Başkanlığı tarafından taşeron bir firmaya peşkeş çekilerek site yönetimi oluşturulduğuna dikkat çekti. Yaşadıkları sorunların çözülmediğini belirten site sakinleri, haklarını hukuki yollara başvurarak arayacak.

Savcılık göreve çağrıldı
TOKİ site sakinleri adına aç/bıklama yapan Ali Yiğitoğlu, evleri ve bina içerisinde yaşanan sorunların çözümü için muhatap bulmadıklarını dile getirerek, site yönetiminin lağvedilmesini istedi. Bugüne kadar kendilerinden toplanan paraların akıbetini öğrenmek istediklerini söyleyen Yiğitoğlu, kendilerinden alınan ancak hiçbir hizmete harcanmayan paraların hesabının verilmesini istedi. Cumhuriyet savcılığını göreve çağıran Yiğitoğlu, "Sitenin tüm hesapları incelenerek gereken yasal işlemler yapılmalıdır" dedi. TOKİ yetkilileri ve Belediye Başkanı Erdoğan Bayraktar''a çağrıda bulunan Yiğitoğlu, kendilerine teslim edilen evlerin bir an önce sözleşmeye uygun olarak yeniden elden geçirilerek, eksikliklerinin tamamlanmasını istedi.

Binalarında yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Yiğitoğlu, hukuki yollara başvurarak sorunlarına çözüm bulmaya çalışacaklarını ifade etti.
Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.