Haberler

Kurbağalıdere için birlik çağrısı

Tarih: 16 Haziran 2009 Kaynak: Taraf Yazan: Fırat Alkaç
İstanbul''un simgelerinden olan, tarihî ve kültürel dokusuyla birçok turistin ilgisini çeken Kadıköy''deki ünlü Kurbağalıdere''nin temizlenebilmesi için dere kenarında yaşayan insanları dinleyen Taraf, Kadıköylü mimar Dr. Sinan Genim''den görüş aldı.

Geçen seçim dönemi Kadıköy Belediye Başkan adaylarından olan Dr. Sinan Genim, çağdaşlığı ve modernliğiyle öncü Kadıköy''ün kötü kokulardan arındırılması için derenin geçtiği bütün ilçe belediyelerine "birlikte hareket etmeleri" önerisinde bulundu.
Deredeki kuşaklama kollektiflerinin sayısının arttırılması gerektiğini belirten Sinan Genim, E-5''in üst mahallelerinden gelen derenin su hacminde Kadıköy girişinden itibaren gözle görülür bir artışın gözlemlendiğini ifade etti.

"Özellikle Fikirtepe ve Hasanpaşa''dan sonra su seviyesi neredeyse beş misli artıyor. Bu da özellikle bu mahallelerde kaçak hatların olduğunu gösteriyor" diyen Dr. Genim, derenin kapatılması halinde havalandırma deliklerinin bırakılması gerektiğini belirtti. Genim ayrıca, Rıhtım ve Kadıköy Körfezi''nin de çok kötü koktuğunu dile getirerek, "Bunun için de temizlik çalışmaları yürütülmeli" dedi.

"Halkın talebi önemli"
Belediye başkan adaylığı döneminde hiçbir Kadıköylü''nün kendisine dere kokusunun giderilmesi için talepte bulunmadığını anlatan Genim, çalışmaların hızlandırılması için Kadıköylülerin bu konuda belediyeye başvurması gerektiğini söyledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.