Haberler

Yenilenebilir yasası Meclis''ten parça parça geçirilecek

Tarih: 18 Haziran 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Engin Evrim
Yenilenebilir kaynaklarla ilgili yasa haftaya Meclis''e geliyor. İkiye bölünen yasada alım garantisine ilişkin maddeler Meclis tatile girmeden yasalaşacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Yenilenebilir Enerji Yasa tasarısının meclis tatile girmedene önümüzdeki hafta içinde meclis gündemine geleceğini dile getirdi. EPDK Başkanı Hasan Köktaş da yasanın 26 maddelik bölümünden 6 maddesinin meclis tatile girmeden önce yasalaşacağını ve bunların devletin vereceği alım garantileri ile ilgili bölümler olduğunu dile getirdi. Kalan 20 maddelik bölüm ise meclis tatilinden sonra bir Enerji Torba Yasası biçiminde geçecek. İstanbul''da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yıldız, "Yenilenebilir enerji konusundaki kanun maddesi bu hafta içinde genel kurula gelme ihtimali var. Yoksa önümüzdeki hafta. Bir hafta içersinde biz bunu çıkartmak istiyoruz. Torbanın içersinden çıkartıp poşet yaptık" dedi.

TETAŞ Kararı İletecek
Nükleerle ilgili bir soruyu da yanıtlayan Yıldız, "TETAŞ yönetim kurulu önümüzdeki hafta bakanlığa yönetim kurulu kararını mutlaka iletecektir diye düşünüyorum. Bekliyoruz" dedi. Özel elektrik üreticilerinin alacaklarının gecikmesi ve devlete bu konuda faiz yükü binmesi ile ilgili soruyu da yanıtlayan Yıldız, "Ödemelerimizi mutlaka süresi içerisinde ödemenin gayreti içerisindeyiz. Böyle bu sorunu aşmaya çalışacağız" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.