Haberler

Ne metrosun, ne büssün; seni gören yollara küssün

Tarih: 22 Haziran 2009 Kaynak: Taraf Yazan: Alper Budak
Bu metrobüsü ne yapacağız?

İkitelli garajına mı çekeceğiz?

Dört fili bir metrobüse nasıl sığdıracağız? Daha ne kadar metro-büsü tartışacağız?

Bir el atın abiler...

Alındığından bu yana harcanan paradan, yolların fiziki koşullarına, tıklım tıkış kalabalığından, bitmek bilmez arızalarına kadar "dünyanın en pahalı hurdası" metrobüsten illallah etmiş yurdum insanı www.hurdabus.com sitesi altında örgütlendi.

İşte metrobüsün işlevsizliğini, getirdiği önerilerle hicveden internet sitesinden, bazı ‘zihni sinir proce''leri:

Aquabüs: Marmaray tüp geçit projesine bir katkı. Ha "araçlar arızalanır, bunlara güven olmaz" derseniz, Karaköy''deki Tünel ve Taksim-Kabataş Füniküler sisteminde olduğu gibi araçları ip veya zincir yardımıyla çekip itebiliriz.

Metrominibüs: Metrobüs hattında kullanılan normal körüklü otobüslerin türevi olarak öneriliyor. Madem minibüsçülerin de işleri düştü, körüklerle birbirine bağlayıp metrobüs yoluna salalım.

Solarbüs: Metrobüsün camlarını güneş panelleriyle kaplayalım. Bol güneşli ülkemiz için lokal bir çözüm daha. Araç LPG ile çalışırsa topladığı güneş enerjisi de zayi olmayacaktır.

Korkubüs: Metrobüsleri peşpeşe getirelim ve korku tüneli olarak kullanalım.

Abaküs: Abaküs olsun çocuklar 50''ye kadar saymayı öğrensin. (Satın alındıktan sonra İETT garajına çekilen 50 Phileas''a gönderme yapılmış)

Metro-sörf: Biz ki zamanında gemileri karada yürütmüşüz, şimdi karadakini denizde yüzdürme zamanıdır yiğitler... Rüzgarın bol, karnın tok, sırtın pek olsun sörfçü...

Uzaktan kumandalı mayın temizleyicisi: İETT, mayın temizleme ihalesine girsin. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen metrobüsler mayınlı araziye salınsın. En kötü ihtimalle hepsi (50 tanesi) telef olsa bile 60 milyon Euro maliyet ile tüm mayınlar temizlenmiş olur.

Teleferik olsun: Teleferik dediğin tek seferde 3-5 kişi taşır. Vidalayalım metrobüsleri yukardan teleferiğe, tek seferde en az 100 kişi kullansın. Hatta hemen durmadan özelleştirelim.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.