Haberler

Aslantepe''ye Dubai''den finans müdürü geldi

Tarih: 22 Haziran 2009 Kaynak: Milliyet Yazan: Fehim Genç
Dhabi-Erentalu-Alke şirketi, parasızlıktan iki aydır çivi çakılmayan Seyrantepe stadının kredi sorununu çözmek için Dubai''den genel müdür ve finans müdürü getirtti.

Seyrantepe''deki stad inşaatını aksattığı gerekçesiyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihtar edilen Dhabi-Erentalu-Alke şirketi, kredi sorununu çözmek için Dubai''den genel müdür ve finans müdürü atadı.

TOKİ''nin, inşaata devam etmesi için temmuz başına kadar süre tanıdığı Dhabi-Erentalu-Alke şirketi, yönetim kurulunu toplayarak yeni görev dağılımı yaptı ve imza yetkilerini yeniden tanımladı.

Toplantıya, şirketin yönetim kurulu başkanı Nahayan Mabarak Al Nahayan, yönetim kurulu başkan yardımcıları Eren Talu ve Abdulrahim Mohammed Bulghozooz Al Zarooni ile üyeler Bashir Ahmet Tahir ve Ali Erdilek katıldı. Toplantıda, şirket genel müdürlüğüne Mansoor Pasha Minhas, finans müdürlüğüne ise Syed Khwaja Huzaifa atandı.

Toplantıda imza yetkileri de yeniden tanımlandı. Buna göre şirketin yapacağı kredi anlaşmalarında, A ve B grubu hissedarlarını temsilen en az birer üyenin, C grubu hissedarlarını temsilen de en az iki üyenin imzası gerekecek.

Şirketin vereceği önemli kararlarda, yönetim kurulundan en az 4 üyenin imzası bulunacak. Ayrıca bu kararlarda, hem Dhabi grubunu temsil eden üyelerin, hem de Eren Talu şirketini temsil eden üyelerin olumlu oy vermesi şartı aranacak.

TOKİ garanti istiyor
TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Seyrantepe''de kendi haddimizi, kendi yetkilerimizi aşarak, risk alarak, kolaylıklar gösterdik. Mevcut yüklenici gerekli garantiyi verir, bizi inandırırsa onunla devam edeceğiz. Bitireceğini mutlaka garanti edecek. Aksi halde bunu ya kendimiz yapacağız, ya da yeniden ihale edip yapacağız" demişti.

Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.