Haberler

Bir şey değil Kadıköy

Tarih: 25 Haziran 2009 Kaynak: Taraf Yazan: Fırat Alkaç
Taraf''ın başlattığı "Kadıköy Kokmasın" kampanyası ilk sonucunu verdi. Kadıköy ve Büyükşehir belediyelerinin işbirliği sonucu derede dip temizliği için kepçe vuruldu. Kadıköy Belediye Başkanı Öztürk ile İSKİ yetkilileri arasındaki toplantıdan sonra "Dökü 7" adlı gemi, dere ağzında temizlik yaptı. Derenin dip temizliğinde önce kokuya neden olan çamur tabaka kepçelerle çıkartıldı. Buzdolabından lastiğe her şey bulundu.

Taraf gazetesinin başlattığı "Kurbağalıdere Kokmasın" adlı kampanya ses getirdi. Derenin denize döküldüğü alanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından dün bir dizi dip temizleme çalışması yapıldı.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yurtdışı gezisinden döndükten sonra, önceki gün İSKİ yetkilileri ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından da derenin denizle birleştiği yere getirilen "Dökü 7" adlı gemiyle dip temizleme çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında derenin dibindeki kokuya neden olan toprak tabakası kepçelerle dışarı çıkarıldı.

İSKİ''nin başlatığı temizleme çalışması yıllardır etrafa yayılan kokulardan bıkan Kadıköylüler''ce de ilgiyle izlendi. Ancak kokunun giderilmesi için derenin dip temizliğinin tek başına yeterli olmayacağını belirten yetkililer, "Eski buzdolabından kamyon lastiğine kadar her şey dereye atılıyor. Dereyi temizlemekle iş bitmiyor. Vatandaşların da bilinçli olup dereyi temiz tutması lazım" diyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.