Haberler

Tanrı Antalya''yı korusun

Tarih: 29 Haziran 2009 Kaynak: Hürriyet Yazan: Mehmet Y. Yılmaz
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı emir vermiş, Kundu''daki beş yıldızlı turistik tesislerin inşaat ruhsatlarına aykırılıkları olup olmadığı denetlenecekmiş.

Başkan Bey, hatırlayacaksınız aynı bölgede bir Rus işadamı tarafından 1.5 milyar dolar harcanarak yaptırılan otelin, ünlü yıldızların da hazır bulunduğu açılışına da katılmamıştı.

Bana öyle geliyor ki kendisini hálá rektör sanıyor, en büyük geliri turizm olan bir kentin başına seçildiğinin farkında değil!

İnşaat ruhsatlarına aykırılık elbette görmezden gelinecek bir suç olmamalıdır.

Ancak Başkan Bey''in verdiği emir ile genel tavrına bakınca Antalya için endişelenmeden de edemiyorum.

Demek ki Antalya''nın en öncelikli sorunu bu imiş! Eğer öyleyse, eski belediye başkanına da yazık olmuş diyebilirsiniz. Ama biliyoruz ki Antalya''nın tek ve öncelikli sorunu bu değil. Bir de şunu merak ediyorum: Başkan Bey''in eskiden rektör olduğu üniversite yerleşkesindeki binaların tümü, inşaat izinlerine yüzde yüz uyularak mı yapılmıştı? Oradan, buradan biraz çıkıntı, bir balkonu kapatma, bir yangın merdivenini bina içine alma gibi hareketler yok muydu?

Ve yine merak edilecek bir konu: Eğer inşaatlarda bu tür "arızalar" çıkarsa ne olacak? Para cezası mı kesilecek, yoksa o bölüm yıkılacak mı?

Bu tutum bana Nurettin Sözen''in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı''nı hatırlatıyor.

O Sözen icraatlarının, İstanbul''u ve Türkiye''yi getirdiği yer bugün ortada duruyor.

İstanbul AKP''nin kalesi oldu, Sözen''in o tarihteki rakibi de bugün Başbakan! Tanrı Antalya''yı ve Türkiye''yi korusun!

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.