Haberler

Yapı denetimciler de naylon faturacı çıktı

Tarih: 29 Haziran 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları, yapı denetim firmalarında yoğun şekilde naylon fatura kullanıldığını belirledi. Bu alanda çalışan firmalara yönelik vergi araştırmasının ilk incelemelerinde yapı denetim firmalarında yoğun şekilde naylon fatura kullanıldığı belirlendi.

Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu, yapı denetim firmalarında yoğun şekilde naylon fatura kullanıldığını belirledi. Hesap Uzmanları Kurulu, 2001 yılında 19 ilde başlatılan ''Yapı Denetimi'' alanında faaliyet gösteren firmalara yönelik vergi araştırmasına girişti. Gerçekleştirilen ön incelemelerde, yapı denetim firmalarında yoğun bir vergi kaçağı bulunduğu, bazı firmaların adeta naylon fatura kullanım merkezine dönüştüğü anlaşıldı.

Özel Bir Sektör Kurmuşlar
Maliye yetkilisi, "Yapı denetim firmalarının bir bölümü naylon fatura yuvası olmuş." diyerek ön inceleme sırasında sadece yapı denetim firmalarına naylon fatura basan işletmeler olduğunu belirlediklerini de bildirdi. Yapı denetim firmaları nezdinde detaylı bir vergi incelemesi yapılacağını kaydeden Maliye yetkilisi, ortaya çıkacak sonuçları ve sistemdeki aksaklıkları Bayındırlık ve İskan Bakanlığına da aktaracaklarını söyledi.

Yapı denetimi sektörü yaygınlaşıyor
Bu arada Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, halen 19 ilde uygulamada bulunan yapı denetim sistemini, birinci ve ikinci derece deprem bölgelerini kapsayacak şekilde 59 ilde yaygınlaştırmaya hazırlanıyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.