Haberler

Çok katlı otopark trafiği rahatlatacak

Tarih: 29 Haziran 2009 Kaynak: Yeni Şafak
Niğde''de yapılan çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 173 araçlık otopark projesinin gerçekleştirilmesiyle trafiğin rahatlatılacağını söyledi.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Başkan Yardımcısı Ali Cemil Arıcan''la birlikte devam etmekte olan çalışmaları yerinde inceledi. Akdoğan, geçtiğimiz gün birinci etabı tamamlanan asbestli boruların değiştirilmesi, asfaltlama, Hüdavent Hatun Otoparkı ve Atatürk Kent Ormanı''nda yapılan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Belediyecilik hizmetlerinin kesintisiz devam ettiğini belirten Niğde Belediye Başkanı Akdoğan, "Ziraat Bankası''nın yanındaki otopark üzerinde bir proje gerçekleştirerek, 173 araçlık bu otoparkı halkın hizmetine sunmuş ve şehir içi trafiğini kısmen de olsa rahatlatmış olacağız. İki ve üçüncü çok katlı otopark projelerimizi de önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz" dedi.

Kent ormanının geçtiğimiz günler içerisinde Niğde Belediyesi''ne tahsis edildiğini hatırlatan Başkan Akdoğan; "Burada alışveriş imkanını sağlamak amacıyla yeni bir yapılanma meydana getiriyoruz. Bizim bu çalışmalarımız devam ederken halkımız da Kent Ormanı''ndan faydalanmaya devam ediyor. Her hafta Niğdeli hemşerilerimiz Kent Ormanı''na geldiklerinde, bir önceki haftaya göre bir şeylerin değişmiş olacağını görecekler. Temmuz ayının 10''u veya 12 si gibi de burada bir açılış yapmayı planlıyoruz" dedi.

Yatırım için Görüşmeler Sürüyor
Bir haftalık il dışı ziyaretlerini de değerlendiren Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "iki günlük bir Ankara ziyaretimiz oldu. Cumhurbaşkanımızı ziyaretimiz, Sanayi ve Ticaret Bakanımız ile Hazine Müsteşarlığını ziyaret ettik. Daha sonra Tarihi Kentler Birliği toplantısı münasebetiyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı''nın düzenlediği toplantıya katıldık. Son olarak da İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin gerçekleştirmiş olduğu Belediye Başkanları toplantısına katıldık. Burada tüm belediye başkanlarının davetli olduğu üç günlük bir toplantı gerçekleştirildi. Bir haftalık il dışı ziyaretlerimden Niğde için faydalı programlar çıkarttık" şeklinde konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.