Haberler

555 konut hak sahiplerine teslim ediliyor

Tarih: 7 Temmuz 2009 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Salih Köprülü
Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu Yazır Alt Gelir Grubu Projesi kapsamında yer alan 555 adet konutun teslimleri 06-31 Temmuz 2009 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Teslimler ilan edilen Konut Teslim Programı''na göre yapılacak.

Konya Selçuklu Yazır Alt Gelir Grubu Projesi kapsamında yer alan 555 adet konutun teslimleri 06-31 Temmuz 2009 tarihlerinde ilan edilen Konut Teslim Programı''na göre gerçekleştirilecek. Konya Büyükşehir Belediyesi''nden yapılan açıklamaya göre, "Konut teslimleri, TOKİ tarafından hazırlanan "Konut Teslim Programı" çerçevesinde projenin müşavir firması olan Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. firması aracılığı ile gerçekleştirilecektir. Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, Halk Bankası Nalçacı Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir. Konut teslimleri Konya Selçuklu Yazır Toplu Konut Şantiyesi''nde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkânları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09.00''da başlanacaktır. Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir" ifadelerine yer verildi.

Belgeler Tam Olmalı
Konut teslim alacak vatandaşların bankalara ödedikleri dekontları da yanlarında getirmelerini isteyen belediye yetkilileri, "3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından Halk Bankası Nalçacı Şubesi''ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilâtlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir" şeklinde konuştular. Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının, kimlik belgesi, gayrimenkul satış sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura yanlarında bulunduracak ve belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına müşavir firma tarafından "Konut Teslim Tutanağı" ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan "Konut Tespit Föyü" imzalatılacak.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.