Haberler

Ha Su Isıtıcısı, Ha Baz İstasyonu

Tarih: 8 Temmuz 2009 Kaynak: Birgün
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İzmir''de düzenlenen Baz İstasyonları ve İnternet güvenliği Konferansı''nda yaptığı konuşmada Yargıtay''ın baz istasyonlarının şehir dışına taşınması yönündeki kararını eleştirdi ve baz istasyonlarıyla, bazı elektirikli cihazları aynı kefeye koydu. Hayatımızda yer edinen birçok aletin elektromanyetik dalga yaydığına değinen Yıldırım, "Su ısıtıcısı, elektrikli battaniye, walkman, notebook, bilgisayar tüpü, modem, mikrodalga fırın gibi günlük hayatımızda yer alan birçok alet elektromanyetik dalga yayıyor. Baz istasyonu da onlardan biri. Gülü seven dikenine katlanır" diye konuştu.

Kurulan baz istasyonlarıyla haberleşme köprülerinin kurulduğunu anlatan Yıldırım, bu konunun teknik bir mesele olduğunu ve bu konferansın hukukçuları bilgilendirmek için düzenlendiğini ifade etti.
Yargının aldığı kararın uygulanacağını belirten Yıldırım, "Şeriatın kestiği parmak acımaz" diyerek konuşmasında şu sözlere yer verdi:
"Herkes cep telefonuyla konuşmayı unutsun. Alınan kararın sonucu budur. Bunu da herkesin kabullenmesi lazım. Cep telefonu hayatın bir parçası. Onsuz bir hayatı düşünemiyoruz. 15 yıl önce cep telefonu yoktu. O tarafa gider o günleri yaşarız. Baz istasyonu sağlığa zararlı lafı algı meselesi. Gerçekte olan bir konu değildir. Yargıyla birlikte çalışmamız lazım. Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak gerek."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.