Haberler

Karatay''a Olimpiyat Park

Tarih: 8 Temmuz 2009 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Salih Köprülü
Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, temeli atılan Olimpiyat Parkı''nın Karatay Belediyesi Hizmet Binası''ndan sonraki ikinci büyük proje olduğunu söyledi. Hançerli, "Yaptığımız anketlerde halkımızın bizden ilk beklentisi yeşil alan ve parktı. Biz de buna uygun olarak birçok büyük ve kaliteli parkı Karatay halkımızın hizmetine sunduk" dedi.

Konya Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan Olimpiyat Parkı''nın temeli düzenlenen törenle atıldı. Düzenlenen temel atma törenine Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, merkez ilçe belediye başkanları, AK Parti Konya Milletvekilleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, temelini atacakları Olimpiyat Parkı''nın Karatay Belediyesi Hizmet Binası''ndan sonraki ikinci büyük proje olduğunu belirterek, "161 bin 900 metrekare alana kurulu olan bu parkın arazisini Milli Emlak Müdürlüğü''nden belediye adına devraldık. Yaptığımız anketlerde halkımızın bizden ilk beklentisi yeşil alan ve parktı. Biz de buna uygun olarak birçok büyük ve kaliteli parkı Karatay halkımızın hizmetine sunduk. Bu temelini attığımız parkın biraz ilerisinde de 542 bin metrekarelik alanı Mevlana Koruluğu diye devraldık ve ağaçlandırmaya başladık. Bu parkımız bize inşaat ve yeşillendirme ile birlikte 10 milyon TL''ye mal olacak. Bu parkın içinde kuracağımız Fair-Play Müzesi''nde her yıl verilen Fair-Play ödül töreninin düzenlenmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca olimpiyatlarda yüzümüzü güldüren sporcuların anısına o sporu simgeleyen oturma grupları hazırlatıyoruz" şeklinde konuştu.

En büyük yapay park
Olimpiyat Parkı''nın Konya''nın en büyük yapay parkı olacağına da dikkat çeken Başkan Hançerli, "Karatay olarak problemleri tamamıyla bitirmek niyetindeyiz. Bunun örnekleri, pazar yerleri var. Bu dönem içinde 6 pazar yeri yaptık ve problem çözüldü. Vatandaşlarımız özellikle hafta sonlarında hoş vakit geçirecekleri alanlar istiyor. Niyetimiz park problemlerini tamamen çözümlemek. Onun için Olimpiyat Parkı''nı en yakın zamanda halkımızın hizmetine sunacağız" dedi. Parkta, olimpiyat halkası şeklinde beş havuzunda bulunacağını dile getiren Mehmet Hançerli, havuzların içinde ise çocuk oyun grubu, jimnastik aletleri, mini futbol, basket ve voleybol alanlarının yer alacağını söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri butona basarak Karatay Olimpiyat Parkı''nın temeline ilk harcı döktü. Parkta mini futbol sahaları, basketbol sahası, çocuk oyun grubu, kent jimnastik aletleri ile Osmanlı, Japon ve Batı bahçeleri bulunacak.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.