Haberler

"İstanbul''da üçüncü köprü bir zaruretti"

Tarih: 10 Temmuz 2009 Kaynak: Dünya

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul''da üçüncü köprü yapılmasının zorunlu olduğunu ifade ederek, "Tabii, bu köprüyü yaparken tabiat varlıklarına ve ormanlarımıza zarar verilmemesi bir esastır" dedi.

Bakan Eroğlu, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker ve beraberindekilerle çeşitli incelemeler için geldiği Kırıkkale''de ilk olarak Vali Hakan Yusuf Güner''i makamında ziyaret etti.

Burada yaptığı açıklamada, özel bir hayvan barınağı projesi hazırladıklarını belirten Eroğlu, projeyi ilk olarak Kırıkkale''de uygulamayı planladıklarını söyledi.

Projenin modern bir anlayışla ve çok maksatlı olarak hazırlandığını vurgulayan Bakan Eroğlu, şu bilgileri verdi:

"Türkiye''de hayvan barınakları var mutlaka, ancak bizim dediğimiz çok özel bir proje, kısırlaştırma alanlarıyla, bakım alanlarıyla örnek bir proje olacak. Bunu ilk kez Kırıkkale''de hayata geçireceğiz. Başarılı olursa projeyi diğer illerde de uygulayacağız. Bilim insanlarının ve veterinerlerin görüşünü alarak güzel bir proje hazırladığımıza inanıyorum."

Kırıkkale''ye esas geliş amacının Kırıkkale''nin Keskin ilçesine bağlı Ceritmiminli beldesindeki sulama göletinin temel atma töreni olduğunu belirten Veysel Eroğlu, program değişikliği dolayısıyla göletin temelinin atılması talimatını telefonla verdiğini söyledi.

Daha sonra beraberindekilerle Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz''ı ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada İstanbul''a yapılması planlanan üçüncü boğaz köprüsüyle ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:

"İstanbul''da üçüncü köprü bir zaruretti. Tabii bu köprüyü yaparken tabiat varlıklarına ve ormanlarımıza zarar verilmemesi bir esastır. Ortaya böylesi bir proje çıktığı zaman Bakanlığımız ÇED olarak tabir edilen çalışmayı gerçekleştirecek ve ormanlara zarar verilmemesi konusunda gerekli bütün çalışmaları yapacak. Ormanlık alanın içinden geçilmesi gerekiyorsa, o bölgedeki yetişmiş ağaçları ağaç dikme makinesiyle başka yerlere taşıyarak, bazı yerlerden tünel ile bazı yerlerden viyadük ile geçme şeklindeki birtakım çalışmalar yapacağız. Ormanlık alana en az zarar verecek şekilde yapılmasını sağlayacağız."

Kırıkkale Polisevi''ndeki yemeğin ardından Bakan Eroğlu ve beraberindekiler Kültür Müdürlüğü Toplantı Salonu''nda düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı''na katıldı.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.