Haberler

Hünkar Köşkü törenle açıldı

Tarih: 16 Temmuz 2009 Kaynak: Olay
Bursa Büyükşehir Belediyesi Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri''nin açılışında, Bursa''nın her sokağında ayrı bir hazine olduğunu, bu değerleri ayağa kaldırmayı, Bursalılarla buluşturmayı en önemli görev olarak kabul ettiklerini söyledi.

Hünkar Köşkü''nün Sultan Abdülmecit Han döneminde yüzlerce usta getirtilerek, 19 günde inşa edildiğini belirten Altepe, "Sultanların kaldığı, Atatürk''ün sık sık ziyaret ettiği bu köşkün havasını Bursalıların da solumasını istedik. Sultanların halkı temenna ettiği, Kurtuluş Savaşı''nda 12 gün karargah olarak kullanılan Hünkar Köşkü''ndeki sosyal tesislerimiz Bursalılara hayırlı olsun" diye konuştu.

Törene katılan Bursa Milletvekili Altan Karapaşaoğlu da, 1996 yılında milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Hesapları İnceleme ve Denetleme Komisyonu Başkanlığı yaptığını, bu görevinde Milli Sarayları''nın da sorumluluğundan dolayı Hünkar Köşkü''nün restorasyonu için geldiğinde köşkü zor bulmasıyla ilgili anısını anlattı. Karapaşaoğlu, "O dönem Meclis Başkanımız Bülent Arınç bey buranın restorasyonuna çük büyük önem verdi. Ben bu açılış vesilesiyle Bülent beye Bursa halkı adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Bursa halkının hizmetine sunulan sosyal tesisisin açılış kurdelesi alkışlarla kesildi. Törene, Bursa Milletvekilleri Sedat Kızılcıklı, Mehmet Ocakden, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç''ın abisi Prof. Dr. Kutluay Arınç''ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Altepe, açılışa katılan çevreci gençlerle köşk önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. BURFAŞ tarafından işletilecek Hünkar Köşkü Sosyal Tesisleri, her gün 08.00-24.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.