Haberler

''Yap-boz''da ikinci perde

Tarih: 23 Temmuz 2009 Kaynak: Akşam Yazan: Ercan Öztürk
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Büyükçekmece''de şahsa ait bir araziye yol yaptı. Arazinin sahibi açtığı davayı kazanınca bir milyon TL harcanan yol söküldü. Aynı bölgede başka bir yol için de iki milyon lira çöpe gitmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin iki hatası iki yılda 3 milyon liranın heba olmasına yol açtı. Büyükşehir Belediyesi, Mimarsinan''daki tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü''nün karşısına köprü yaptı. 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu, yeni köprünün tarihi köprünün silüetini bozduğu gerekçesiyle inşaatın durdurulmasına karar verdi. Köprünün yıkılmasının ardından aynı proje kapsamında yer alan alanda Çatalca bağlantı yolu inşaatına devam edildi. Yol yapılan arazinin şahıs malı olması nedeniyle 7 hak sahibi belediyeye dava açtı. Geçtiğimiz günlerde dava belediye aleyhine sonuçlanınca yapımı devam eden ancak bugüne kadar yaklaşık 500 metresi tamamlanan yolun sökülerek eski haline getirilmesine karar verildi. Asfalt, döşenen kaldırım ve tretuvar taşları ile elektrik direkleri söküldü. Zararın 1 milyon TL olduğu öne sürülüyor.

Yolu doğal haline getirin
Belediye, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü''ne yazı göndererek mevcut yolun sökülerek doğal haline getirilmesini istedi. Yol ve dikilen elektrik direkleri sökülmeye başlandı. Yaklaşık 1 milyon TL''ye mal olduğu öne sürülen yolun sökülmesiyle belediyenin Mimarsinan Kavşağı, Mustafa Kemal Bulvarı ve Marmara Caddesi kavşak yol düzenleme projesi hayata geçirilemediği gibi toplamda 2 yıl içerisinde 3 milyon TL''lik bir zarara neden oldu.

Köprü skandalını Akşam duyurmuştu
İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin aynı bölgede yaptığı köprü, tarihi köprünün siluetini bozduğu gerekçesiyle mahkeme kararıyla yıkıldı. 2 milyon lira zarara yol açan çalışma 13 Mart 2007 tarihinde Akşam''a haber olmuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.