Haberler

Doğuş, Hırvatistan''dan sonra Muğla koylarına 2 otelle döndü

Tarih: 7 Ağustos 2009 Kaynak: Sabah
Turizm sektöründeki atılımını yurtiçi ve yurdışında yaptığı yatırımlarla sürdüren Doğuş Grubu''nun son hamlesi Port Göcek Marina ve 5 yıldızlı Marmaris Select Maris Oteli''ni bünyesine katmak oldu. Grup bu konuda Turkon Holding ile mutabakat sağladı.

Onay Bekleniyor
Anlaşmaya göre Port Göcek Marina ve Select Maris Oteli üzerinde yapılacak hukuki, finansal ve teknik inceleme ile ilgili resmi kurumlardan alınacak izinler ve onayların ardından marina ve otelin tüm kullanım hakları Doğuş Grubu''na devredilecek. 25 Temmuz''da Hırvatistan''ın Sibenik kentinde marina yatırımı için ortaklık anlaşması imzalayan Doğuş Grubu''nun bu anlaşma ile Türkiye''de sahip olduğu marina sayısının 3''e, sahip olduğu otel ve tatil köylerinin sayısının 8''e, toplam yatak kapasitesinin ise 5 bin 150''ye ulaşması öngörülüyor. 156 bin metrekare toplam, 35 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan 5 yıldızlı Select Maris Oteli''nin kendine ait koyları bulunuyor.

''Turizmdeki İddiamızı Ortaya Koyduk''
Doğuş Holding CEO''su Hüsnü Akhan, Doğuş Grubu''nun turizmde derinleşme ve genişleme stratejisi çerçevesinde çeşitli büyüme fırsatlarını değerlendirdiğini belirtti. Akhan "Port Göcek ve Marmaris Select Maris için alınan prensip kararı ile hem marinacılık hem de lüks otel segmentindeki iddiamızı bir kez daha ortaya koymuş olduk'''' dedi. Türkiye''de turizm sektörünün potansiyeline inandıklarını, grup olarak bu yöndeki yatırımlarını kararlılıkla sürdüreceklerini vurgulayan Akhan, Dalaman''da hayata geçirecekleri yeni marinanın proje hazırlıklarının devam ettiğini hatırlattı.

Grubun Otel Sayısı Sekize Yükseldi
- Park Hyatt İstanbul Maçka Palas
- Hyatt Regency İstanbul
- Sheraton Voyager Antalya
- Maritim Hotel Grand Azur
- Maritim Hotel Club Alantur
- Paradise Side Beach Hotel
- Aldiana Side
- Marmaris Select Maris Oteli

Marina Sayısı Dörde Çıkacak
- Didim (1200 yat kapasite)
- Turgutreis (650 yat kapasite)
- Dalaman (proje-1300 yat kapasite)
- Port Göcek Marina (400 yat kap.)

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.