Haberler

EAA-Emre Arolat Architects''e Ödül Yağmuru...

Tarih: 11 Ağustos 2009
EAA-Emre Arolat Architects 4 farklı projesiyle dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden biri olan 2009 Europe & Africa Property Awards''a layık görüldü. "Zorlu Konak Residence" projesi "Konut" kategorisinde Avrupa ve Afrika kıtalarının en iyilerinden biri olurken, "Lara Kervansaray Oteli ve Kongre Merkezi" yapısı, Nevzat Sayın ile birlikte projelendirilen "Santralistanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi" ve Tabanlıoğlu Architects ile birlikte projelendirilen "Zorlu Center" projesi de "Ticari" kategoride 2009 Europe & Africa Property Awards ödüllerini almaya hak kazandı.

2009 Europe & Africa Property Awards ödülleri, 16 Ekim 2009 gecesi Londra''daki Marriott Hotel''de yapılacak görkemli bir törenle sahiplerini bulacak. Ödülün ikinci aşamasında Avrupa ve Afrika kıtalarının en iyileri kendi kategorilerinde Asya Pasifik, Britanya, Amerika ve Arabistan bölgelerinin ödüllü projeleriyle 13 Kasım''da ABD, San Diego''da gerçekleştirilecek olan "International Property Awards" için yarışacaklar. Gayrimenkul alanında dünya üzerindeki en başarılı projeleri ödüllendirmeyi hedefleyen International Property Awards CNBC Arabiya''nın ana sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından 2004 yılında kurulan, 2008''de Şaziment ve Neşet Arolat''ın, 2009''da Kerem Piker ve Sezer Bahtiyar''ın ortak olarak katılımı ile farklı mimarlık kuşaklarının deneyimlerinin harmanlandığı bir mimarlık ofisi haline gelen EAA - Emre Arolat Architects, son olarak geçtiğimiz ay içinde "7800 Çeşme Konutları ve Oteli" projesiyle 2009 Emirates Glass Leaf Awards''da finalist olan 3 projeden biri olmuştu. "MIPIM Architectural Review Future Project Awards 2009"da "Tekfen Kağıthane Ofisleri" ve "Milas Ağaoğlu Golf Oteli" projeleriyle "Commended" ödüllerini alan EAA-Emre Arolat Architects 2008 Kasım''ında Antalya''daki Minicity Maket Parkı yapısıyla da dünyadaki en önemli mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen "AR Awards for Emerging Architecture" ödüllerinden "Commended" ödülüne layık görülerek, bu ödülü ikinci kez Türkiye''ye getirmişti. 2006 yılında Dalaman Uluslararası Terminali ile AR Awards jürisi tarafından "Highly Commended" ödülünü kazanarak yine Türkiye''de bir ilki gerçekleştirmiş, Minicity Maket Parkı yapısı ile de 2005 yılında Mies van der Rohe Ödülleri''nde "Seçilmiş Projeler" arasına girmişti.

EAA-Emre Arolat Architects''in güncel işleri arasında geçtiğimiz yıl birçok uluslararası mimarlık kuruluşunun katıldığı yarışmayı kazanarak üstlendiği ve Avrupa''nın en kapsamlı projelerinden olan Zorlu Center''ın ve Zorlu Konak Residence projesinin yanısıra, Mecidiyeköy Likör Fabrikası, İş Gyo İzmir Kompleksi, Saral Ayazağa İş Merkezi, RDKM Kültür Merkezi, Bodrum Büyük Kulüp ve Çağdaş Evleri, Yalıkavak Doğuş-Permak Projesi ve İzmir Yeni Fuar Alanı gibi önemli projeler bulunuyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.