Haberler

Avrupa''nın en yüksek binası AVM''siyle de iddialı geliyor

Tarih: 12 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Şükrullah Dolu
Kiler Holding tarafından Levent''te yapımı sürdürülen ve ''Avrupa''nın en yüksek binası'' olarak tanımlanan İstanbul Sapphire, İstanbul''u 2010''da alışverişin de başkenti yapacak şekilde kurgulanıyor. Akmerkez konseptinin mimarlarından Avi Alkaş''ın danışmanlığında yürütülen çalışmalar doğrultusunda oluşturulan ''Sapphire Çarşı'', İstanbul''u İstanbul yapan bütün öğeleri tek çatı altında topluyor. Buna göre Sapphire Çarşı; Sapphire Lezzet, Sapphire Tasarım, Sapphire Moda, Sapphire Genç, Sapphire Pazar ve Sapphire Ev&Teknoloji katlarından oluşacak. Çarşıda yer alacak markalar da buna göre seçilecek.

2010 Şubat''ında açılacak

Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ''Yeni Geleneksel Çarşı'' olarak da tanımlanan Sapphire Çarşı''da kiralama sürecini başlattıklarını açıkladı. Arsa bedeli hariç toplam 250 milyon dolarlık proje kapsamındaki rezidanslardan yüzde 40''ının satıldığı bilgisini veren Nahit Kiler, yaklaşık 150 mağazanın yer alacağı ''Sapphire Çarşı''nın 2010 Şubat-Mart ayında açılmasının planlandığını söyledi. Kiler, kiralama bedeli olarak standart bir listenin bulunmadığı, yerine ve gelecek markaya göre kiraların değişebileceğine dikkat çekti. Kiler, İstanbul Sapphire''in Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet''ten sonra İstanbul''daki 4. çekim merkezi olacağını vurguladı.

Sapphire''i görmeden gitmeyecekler

Kiler, "Projenin her aşamasında aklımızda İstanbul''un ve Türkiye''nin yeni simgesi olacak bir eser yaratmak vardı. Böyle bir projenin içindeki Çarşı''nın da İstanbul''a ve İstanbul Sapphire''e yakışır bir nitelikte olması gerekirdi. Sapphire Çarşı, İstanbul''u İstanbul yapan öğeleri yansıtacak. İstanbul''a gelenlerin yüzde 15''i Büyükdere Caddesi''ne geliyor. İstanbul Sapphire bittiğinde tersine dönecek ve turistlerin yüzde 85''i burayı görmeden gidemeyecek" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.