Haberler

Ayar: Kültür şehri olan bir Kocaeli arzuluyoruz

Tarih: 12 Ağustos 2009
Yaz tatili sebebiyle seçim bölgesinde çeşitli temaslarda bulunan AK Parti Milletvekili Eyüp Ayar, Kartepe İlçesi''ni gezdi. Milletvekili Ayar, Kartepe''nin Kocaeli''nin en güzel ilçelerden biri olduğunu belirterek, "Bir tarafında Sapanca Gölü, diğer tarafında Samanlı Dağları ve yeşilliği başta olmak üzere, Kocaeli''nin en güzel ilçesi konumunda. İnsanların yaşamak istediği bir yer. Sanayi yanında yeşil alanları da bol olan, turizm yanı da ağırlıklı bir kültür şehri Kocaeli arzuluyoruz" diye konuştu.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve yöneticilerinin eşlik ettiği ziyarette ilk durak İlçe Emniyet Müdürlüğü oldu. Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak''ı ziyaret eden Milletvekili Ayar, emniyet teşkilatının ilçedeki yapılanması hakkında kısa bir brifing de aldı. Ayar, daha sonra Sumotaş Kooperatifi''nde kamyoncu esnafla bir araya geldi. Hüseyin Erhan''ın başkanlığını yaptığı Suadiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi''ni ziyarette, AK Parti İl Yöneticileri Zeki Özüer ve Mehmet İpşiroğlu da Ayar''a eşlik etti. Yeniden göreve seçilen kooperatif yönetimini kutlayıp, üyelerle sohbet eden Milletvekili Ayar, taşıyıcıların genel sorunları ve talepleri konusunda sohbet etti. Sorunların üstesinden gelineceğini hatırlatan Ayar, çözüm yolları konusunda vekillerin görev yaptığına dikkat çekti.

Duble yol gerekli

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özüer, siyasetin insan için yapıldığını belirterek, "Sapanca Yolu''nun duble olması konusunda sizlerin de desteğini bekliyoruz. İnsan hayatını kurtarmak, üzücü olaylar yaşamamak adına bu yolun duble olması gerekli" dedi. Milletvekili Ayar ise, yeni ilçelerle ilgili çalışmaların başlatıldığını ifade ederek, "Kocaeli Valiliği öncülüğünde, yeni ilçelerimizden Kartepe''de bu görüşmelerde yapılabilecekler konuşuldu. Bu konuda ileriye dönük istimlak sorunu karşımıza çıktı. Onları da çözüme kavuşturacağız" ifadelerinde bulundu. Ayar daha sonra Köseköy Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Zeki Gede''yi ziyaret etti. Gede, özellikle odaların aldığı ücretlerle ilgili sıkıntılarını aktarırken Ayar da, konuyu Sanayi Bakanı Ergün ile paylaşarak çözüm arayacağını ifade etti. Kartepe Yolu C tipi piknik alanı işletmecileri ile toplantı yapan Milletvekili Eyüp Ayar, 41 esnafın bölgede elektriksiz çalıştığını öğrendi. Bölge esnafı elektrik hatlarının işyerlerine ulaşması adına öncelikle turizm işletmesi statüsüne kavuşturulmaları gerektiğine dikkat çektiler. Ayar da, Ankara''da ilgili bakanlıklarla görüşüp çözüm yollarını araştıracağını ifade etti.

Kartepe potansiyeli yüksek bir bölge

Daha sonra Kuzuyayla mesire alanında da inceleme yapan Ayar, Geyik alan''ı mevkiinden tüm ilçenin doğa güzelliklerini yerinde gördü. Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi''nin yaptığı yatırımlara dikkat çeken Ayar, "Hükümetin öncelikli çalışmaları yanında belediyelerin alt ve üst yapı projeleri devam ediyor. Kartepe yeni kurulan bir ilçe ve potansiyeli yüksek olan bir bölge. Kocaeli Büyükşehir ve Kartepe Belediyeleri''nin hizmet anlamında birlikte hayata geçirecekleri büyük projeleri var" şeklinde konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.