Haberler

Karabağ''dan odalarla işbirliği

Tarih: 13 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Asır
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ''ı makamında ziyaret etti. Ziyarete, inşaat, jeoloji, elektrik, makina, orman ve maden, ziraat mühendisleri odaları ile mimarlar ve şehir plancıları odalarının yöneticileri katıldı. Başkan Karabağ, başta kentsel dönüşüm konusundaki çalışmalar olmak üzere, Bayraklı''ya ilişkin her çalışmada meslek odalarıyla işbirliği ve koordinasyon içinde olacaklarını söyledi.

Kentsel dönüşüm

Başkan Karabağ, "Kentsel dönüşümde hedefimizi gerçekleştirmek için ilgililerin tümüyle bilgi ve deneyim paylaşacağız. Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir İleri Teknoloji Enstitüsü Şehir Planlama Bölüm başkanlarıyla da görüşüyoruz. Kentsel dönüşüm projesinde kararlıyız. Büyükşehir Belediyesi''nin de katkı ve destekleriyle ortaya çıkacak bu sinerjinin Türkiye''ye örnek bir proje ortaya çıkaracağına inanıyoruz" dedi. Karabağ, "Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü, mevcut yapıların kalitesini, mülkiyet durumunu, kat adetlerini, imar affı ve ruhsat taramasının büyük bölümünü bitirdi. Jeolojik etüdler için de İller Bankası ile çalışacağız. Kentsel dönüşümü Fuat Edip Baksı mahallesi ile 75. Yıl mahallesinin altında kalan bölgede yapmayı hedefledik" diye konuştu. Oda başkanları da Bayraklı Belediyesi''nin kararlı duruşundan memnun olduklarını belirtti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.