Haberler

Boztepe''de 5 yıldızlı otel yapılacak

Tarih: 31 Ağustos 2009 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Kamil Anahar
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası''nın aylık olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, kentin 2011 Gençlik Olimpiyatları ve sonrası için turistik otellere ihtiyacı olduğunu söyledi. Toplantıda konuşan Başkan Gümrükçüoğlu, Boztepe''de beş yıldızlı bir otel inşası için girişimlere başladıklarını, aynı bölgede ikinci bir otel daha düşündüklerini kaydetti. Gümrükçüoğlu, Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu''ndan gerekli izin çıktığı takdirde, Boztepe''ye beş yıldızlı otel için uluslararası bir ihale açacaklarını dile getirdi.

Göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon''da ilk kez ekim ayından itibaren Kalkınma Mahallesi''nde doğalgaz kullanımına başlanacağını belirtti.

Sahil şeridinde de bazı düzenlemeler için projeler hazırladıklarını anlatan Gümrükçüoğlu, sahildeki Belediye Fen İşleri Müdürlüğü''nün Deliklitaş''a taşınacağını, yerine de uluslararası modern bir spor kompleksinin inşa edileceği müjdesini verdi.

Tarihi doku turiame açılacak
Ortahisar bölgesinin de turizme kazandırılması için çalıştıklarını aktaran Gümrükçüoğlu, "Bölgenin tarihi dokusunu turizme açmak için Kanuni Parkı çevresindeki binaların kullanım hakkının belediyeye tahsisini talep ettik. Milli Emlak''tan gerekli izin çıktığı takdirde o binaları da turizme açacağız." diye konuştu. Başkan Gümrükçüoğlu, 2011 hazırlıkları kapsamında gerekli ışıklandırma ve binaların sıva, boya ve badana işleri için İş Kurumu ile birlikte proje çalışması başlattıklarını dile getirdi. Ayrıca Gümrükçüoğlu, şehrin en önemli problemlerinin başında gelen trafik için de uzun süredir çalışmalar yürüttüklerini, iki ay içerisinde ilk uygulamayı hayata geçirecekleri vurguladı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.