Haberler

Eskişehir''deki Yapay Plaj Tartışması

Tarih: 3 Eylül 2009 Kaynak: Cumhuriyet
Eskişehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Hüseyin Fidan, 10 Ağustos''ta yapılan analizlere göre Kent Park''taki iki havuz ve yapay plajın suyunun temiz olduğunu belirlediklerini bildirdi.

Hüseyin Fidan, yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesince açılan Kent Park''ta bir büyük yüzme havuzu, bir çocuk yüzme havuzu ve bir yapay plaj bulunduğunu belirtti.

Havuzlar ve yapay plajda inceleme yaptıklarını ifade eden Fidan, şunları kaydetti:
''''Yapay plajda Sağlık Bakanlığınca yayımlanan yüzme havuzlarının denetimi hakkındaki genelgede belirtilen kimyasal ve mikrobiyolojik kriterler ve TS 11899 standardı esas alınarak incelemeler yapıldı. Söz konusu yerdeki suyun giriş, orta ve çıkış kısmından numuneler alındı. Mikrobiyolojik ve kimyasal yönden halk sağlığı laboratuvarında analiz yaptırıldı.

29 Temmuz''daki numunelerin analiz sonuçlarına göre, yüzme havuzlarının denetimi hakkındaki genelgeye göre, büyük ve çocuk yüzme havuzlarından ve yapay plaj olarak adlandırılan suyun giriş, orta ve çıkış kısmından alınan numunelerin kimyasal analizleri uygun, bakteriyolojik analiz sonuçları ise kirli bulunmuştur. Söz konusu yerlerde 10 Ağustosta tekrar numune alınmıştır. Yapay plaj suyunun giriş, orta ve çıkış kısmından alınan numunelerin kimyasal analiz sonuçlarında klor miktarı yüksek ancak diğer kimyasal parametreler uygun bulunmuştur. Kent Park''taki iki havuz ve yapay plajın suyunun temiz olduğunu belirledik.''''

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.