Haberler

İstanbul''a kardeş şehir Köln''den ziyaret

Tarih: 27 Ekim 2009 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Eski Köln Belediye Başkanı Dr. Norbert Burger başkanlığındaki "Köln Yuvarlak Masa Derneği" Temsilcileri, 22 Ekim Perşembe günü Arnavutköy tesislerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ tarafından ağırlandı.

Dış İlişkiler Müdürlüğü''nün koordinasyonunda gerçekleştirilen görüşmede söz alan konuk Heyet Başkanı Dr. Norbert Burger, dernek olarak her yıl önemli bir şehre ziyarette bulunduklarını ve bu yıl ziyaret ettikleri İstanbul''un Avrupa''nın en güzel şehirlerinden biri olduğunu söyledi. Gelen heyet içerisinde farklı partilerden eski belediye meclis üyeleri ve eski yerel idareciler olduğunu söyleyen Dr. Burger, dernek üyelerinin her ne kadar aktif görevlerinden ayrılmış olsalar da Köln''ün yerel siyaseti içerisinde etkin olduklarını ve Köln''ün diğer şehirlerle ilişkileriyle ilgilendiklerini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ise heyete hitaben yaptığı konuşmada İstanbul''un 1997''de Köln ile imzalanan Kardeş Şehir Anlaşması''na değinerek, İstanbul''un çok sayıda kardeş şehri olmasına karşın Köln''le ilişkilerin diğer kardeş şehirlere nispeten çok daha canlı olduğuna vurgu yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ın selamlarını da ileten Gümüşdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''nin kısa bir tanıtımını yaparak, Meclis''in 300+1 üyeden oluştuğunu ve Ak Parti''nin Meclis''te çoğunluğa sahip olduğunu dile getirdi.

Görüşme ve yemek, her iki tarafın birbirlerine iyi niyet dileklerini iletmesi ve hediyelerini takdim etmesinin ardından sona erdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.