Haberler

4. Beton Tasarım Yarışması için Başvurular Başladı

Tarih: 25 Kasım 2009
Belçika, Almanya, İrlanda ve Hollanda''nın desteklediği, Türkiye organizasyonu ise Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) tarafından gerçekleştirilen 4. Beton Tasarım Yarışması için başvurular başladı.

Mimarlık, mühendislik, tasarım ve ilgili disiplinlerden tüm öğrencilere açık olan yarışmayı kazananlar, İstanbul''da 6 günlük uluslararası bir master programına katılma hakkı elde edecekler. Yarışmanın son teslim tarihi 14 Mayıs 2010 olarak belirlendi.

Bu yılki konusu "Monolithic" - exploring versatility'' ("Yekpare" - çok yönlülük keşfi) olarak belirlenen 4. Beton Tasarım Yarışması''na başvurular birey olarak ya da takım halinde yapılabilecek. Takımlar, farklı disiplinlerden gelen öğrencilerden oluşabilecek.

2009-2010 akademik yılı içerisinde gerçekleştirilecek olan 4. Beton Tasarım Yarışması''na katılacak olanların projelerini en geç 14 Mayıs 2010 tarihinde, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği''ne kargo ile göndermeleri gerekiyor.

Türkiye''den ve diğer katılımcı ülkelerden kazananların devam edeceği Beton Tasarım Master Class (Master Programı) ise 22-28 Ağustos 2010 tarihleri arasında İstanbul''da yapılacak.

Her katılımcı ülkeden en fazla üç ekip davet edilecek. Türkiye''den yarışmaya davet edilmeye hak kazananların yol, konaklama ve program maliyetleri, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği tarafından organize ve finanse edilecek. Ayrıca her katılımcı ülkede, en fazla 4.000 Euro tutarındaki toplam para ödülü, kazanan üç proje arasında paylaştırılacak. Bu ödüllerin yanı sıra ilk üç arasına giren ve mansiyon ödülü kazanan tüm projeler, yarışmanın genel yayımı ile Master Class''tan sonra yayımlanacak temanın bir parçası olacak ve Beton Tasarım Kitabı''nda yer alacak.

Yarışmanın uluslararası küratörlüğünü dünyaca ünlü mimar Valerio Olgiati üstleniyor. Türkiye''den katılacak yarışmacıları belirleyecek ulusal jüride ise Mehmet Konuralp, Victoria Diaz Saravia, Hüseyin Kahvecioğlu, Serhat Kiraz, Beral Marda yer alıyor. Yarışmayla ilgili bilgiye www.tcma.org.tr veya www.concretedesigncompetition.com adreslerinden ulaşılabilecek.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.