Haberler

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Dünya''da Eğitim Kategorisinde "Yılın Binası" Seçildi

Tarih: 5 Mart 2010


Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, dünyanın en etkin ve prestijli mimarlık yayınları arasında bulunan ArchDaily tarafından eğitim kategorisinde Yılın Binası (Building of the Year 2009) seçildi.

17 bin kişiye ulaşan Yapı Kredi ailesinin hızlı gelişimine paralel olarak sektörün en iyi bankacılarını yetiştirme amacıyla kurulan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA) ArchDaily tarafından 2009 yılının eğitim alanında en iyi yapısı gösterilerek Yılın Binası ödülüne layık görüldü. 2009 yılı içerisinde ArchDaily web sitesinde yayımlanan binaların oylamaya açıldığı yarışmada, eğitim, kültür, konut, ofis gibi 13 farklı kategorilerde okuyucuların en çok aday gösterdiği beş proje finale kaldı. Finale çıkan projeler arasında yer alan YKBA binası, okuyucuların İnternet üzerinden kullandıkları oylar ile eğitim kategorisinde "Yılın Binas" seçildi.Mimari ve iç mekân tasarımı Teğet Mimarlık tarafından yapılan ve projelendirilmesi dört ay süren YKBA binası, 9 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. Finans sektörü için lider insan kaynağını yetiştirme vizyonu çerçevesinde hizmete açılan binada, 32 sınıf, üç anfi, 180 kişilik konferans salonu, kütüphane, çağrı merkezi sınıfı, birebir banka şubesinin canlandırıldığı simülasyon sınıfı ve oditoryum gibi mekanlar bulunuyor.

Dış cephesinde yaşayan bir malzeme olan bakırın kullanıldığı YKBA binasının bugün parlak bakır renginde olan dış cephesi yıllar içinde mat bir kahverengiye, ardından da yeşile dönüşecek. Merkeze hâkim olan dört ana renkten kırmızı liderliği, lacivert bankacılığı, mor kişisel gelişimi ve sarı sosyal sorumluluğu simgeleyen YKBA''da dilek havuzu, tasarım ağaçlar, panoların yarattığı görsel estetiğin yanında Yapı Kredi''nin değerlerini temsil eden iletişim araçları bulunuyor.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.