Haberler

Meydan projesi meydana çıktı

Tarih: 15 Mart 2010 Kaynak: Milliyet Yazan: Mehmet Kurt
Urla''da yapımı yargı süreci nedeniyle bir süre duran çalışmalar hız kazandı. Planlanandan önce, yıl sonuna kadar hizmete açılmasının beklendiği açıklandırafından ihale edilen meydan projesini Gönen, HT, Etaş ortaklığı kazanmıştı. Şikayet üzerine bir süre duran çalışmalar, yargı sürecinin ardından yeniden başlamıştı.

4.5 ayda kaba inşaatın yüzde 75''i bitirildi. Nisan sonuna kadar 310 araçlık 2 katlı yeraltı otoparkıyla eski otobüs garajının rölevesi ve önüne yapılacak binayı kapsayan ilk etabın tamamlanıp belediyeye devredileceği açıklandı. Tamamının ise planlanan Ocak 2011''denönce, yıl sonuna kadar hizmete açılacağı ifade edildi.

Onur mücalesi veriyoruz
İnşaatla ilgili bilgi veren işadamı Nafiz Gönen, bu projeyi ticari kazanç unsurundan çok onur mücadelesi olarak gördüklerini bir kez daha hatırlattı. Gönen, "Ortaklarımız HT ve Etaş, bugüne kadar her türlü desteği sağladı, aldığım her karara saygı duyuldu. Tam bir şirket yönetimiyle en kısa sürede ve doğru şekilde hayata geçmesi için büyük özveriyle çalışmaya başladık. Temel atma sürecinin ardından o uyum ve birliktelik devam ediyor" dedi.

Karşı çıkanlar bile hayran
Nafiz Gönen şöyle devam etti: "Sosyal ve kültürel donatıları, bulunması gereken karakteristik özellikleriyle bir meydanın taşıması gereken tüm unsurları barındırıyor. Otoparkı, dinlence yerleri, alışveriş merkezi ve ticari alanlarıyla Urla merkezdeki önemli eksikliği giderecek. O gün karşı çıkanlar bile hem Urla hem de çevre belediyeler için örnek teşkil edecek eser karşısında hayretlerini gizleyemiyor. ‘Kentler meydanlarıyla anılırlar'' sloganını burada geliştireceğiz."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.