Haberler

Danışman Erünal''ın imar talebi, bugün Meclis''te

Tarih: 2 Nisan 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ertan Gürcaner, Fatih Yapar
Bozyaka semtindeki 13 bin 500 metrekarelik arazinin "metropolitan aktivite merkezi" olarak gösterilmesi isteniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediyesi arasında daha önce kriz yaratan, Başkan Aziz Kocaoğlu''nun danışmanı Bilgin Erünal''ın da ortağı olduğu arsanın imar planlarında "metropolitan aktivite merkezi" olarak gösterilmesi talep edilen imar plan değişikliği sürecinde sona gelindi. Daha önce planı reddeden Karabağlar Belediye Meclisi kararına karşı açtıkları iptal davasından vazgeçen Erünal ve ortaklarının, talep ettikleri yeni imar plan değişikliği, bugün Belediye Meclisi''nde görüşülecek.

Komisyondan geçti

Komisyonlardan CHP''li üyelerin oylarıyla geçen talebin Meclis''te kabul edilmesi beklenirken, gündemin yoğun olması halinde konunun bir sonraki toplantıya bırakılabileceği kaydedildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, "Büyükşehir Belediyesi bu alanla ilgili 1/5 bin ölçekli planlarda, söz konusu düzenlemeyi yaptı. Bu aşamadan sonra biz bu düzenlemeye uygun talepleri ilçe belediyesi olarak kabul etmek durumundayız" dedi. Bilgin Erünal, İzmir''de bugüne kadar 300-400 kadar metpolitan aktivite merkezine geçen yer olduğunu öne sürerek, "Bunun yanlışı nerede, anlamıyorum. Toplu iğne başı kadar yanlış yok. Yer, zaten imarlı" diye konuştu.

2004-2009 yılları arasında Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği yapan, İmar Komisyonluğu Başkanlığı görevinde de bulunan Bilgin Erünal, arkadaşları Fahrettin Macit ve İbrahim Gök ile birlikte, Bozyaka semtinde Kartal Parkı yakınında bulunan 13 bin 518 metrekarelik araziyi, 2006 yılında satın aldı. Erünal ve arkadaşlarının araziyle ilgili imar planı önergesi, yıllardır tartışılıyor. Meclis''ten imar değişikliğine onay çıkarsa, söz konusu alana özel okul, hastane, mağaza, alışveriş merkezi gibi projeler uygulanacağı öğrenildi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.