Haberler

Marmaray Projesi sözleşmesi fesh edildi

Tarih: 3 Mayıs 2010 Kaynak: NTVMSNBC
Söğütlüçeşme-Gebze ve Kazlıçeşme-Halkalı banliyö hatlarının modernizasyonu işini yürüten yüklenici firma, mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyecekleri gerekçesiyle sözleşmeyi tek taraflı fesh etti.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, projenin yeniden ihale edilerek, kalan işlerin tamamlanacağını ve projenin 29 Ekim 2013 olan bitirilme tarihinin hiçbir şekilde değişmeyeceğini bildirdi.

Yıldırım, bir gazetecinin, ''''Marmaray Projesi kapsamında banliyö hatlarının modernizasyonu işi, yüklenici firma tarafından fesh edildi. Bu durum Marmaray Projesi''nin gecikmesine neden olur mu?'''' sorusu üzerine, Bakanlık olarak konuyla ilgili tedbirleri aldıklarını söyledi.

''''Projenin bitirilme tarihi 29 Ekim 2013''tür. Bu tarih hiçbir şekilde değişmeyecektir'''' diyen Yıldırım, yeniden ihale edilerek, kalan işlerin tamamlanacağını vurguladı.

Yıldırım, ''''Bu sene içerisinde ihalenin gerçekleştirilmesini ve işe tekrar başlanmasını hedefliyoruz'''' ifadesini kullandı.

Bir basın mensubunun, firmanın gerekçe belirtip belirtmediği yönündeki sorusuna Yıldırım, şu yanıtı verdi:

''''Bu, hukuki bir konu. Marmaray Projesi kapsamında, Söğütlüçeşme-Gebze ve Kazlıçeşme-Halkalı banliyö hatlarının modernizasyonu işini yürüten yüklenici Fransız Alstom-Doğuş-Marubeni konsorsiyumu, 27 Nisan tarihi itibariyle mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyeceklerini bildirdiler ve sözleşme tek taraflı feshedildi. Bundan sonra tasfiye işlemleri ve hukuki süreç taraflar arasında devam edecek.''''

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.