Haberler

"Denizkondu" yıkıldı

Tarih: 4 Mayıs 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Fatih Yapar
Urla''da Bülent Baratalı''nın yeğenleri tarafından yapılan filikalar üzerindeki yüzer iskele, Yeni Asır''ın manşetinden sonra denizi işgal ettiği gerekçesiyle yıkıldı.

İzmir Milletvekili Bülent Baratalı''nın kafe-bar işletmecisi yeğenleri tarafından Urla Çeşmealtı''nda filikalar üzerine yapılan platform, Yeni Asır''ın konuyu gündeme getirmesi üzerine yıkıldı. Urla Belediyesi, milletvekilinin yeğenleri Semih ve Salih Baratalı tarafından işletilen Barba Kafe Bar''a, ekip göndererek "denizkondu" adı verilen plotformun kaldırılmasını istedi. Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu''nun talimatı üzerine bölgeye giden belediye görevlilerinin uyarılarını dikkate alan Baratalı kardeşler, iş makinelerine ve zabıta gücüne gerek kalmadan kıyıdaki üç filikanın üzerine kurulu platformu yıkmaya başladı.

Yaklaşık 50 kişinin rahatlıkla ağırlanabileceği platformun önce ahşap zeminini söken yeğenlerin, önümüzdeki günlerde demirleri de sökeceği ve platformu ortadan kaldıracağı ifade edildi.

Ekip gönderdi

Yeni Asır, CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı''nın yeğenleri Semih ve Salih Baratalı tarafından işletilen Barba Kafe Bar''a ait olan ve 3 filikanın üzerine kurulu olan platformu, geçtiğimiz 1 Mayıs günü "Denizkondu" başlığıyla manşetten duyurdu. Müşteri ağırlanan platform, haberin yayınlanmasının ardından Baratalı ve Karaosmanoğlu''nu karşı karşıya getirdi.

2 Mayıs''ta "Denizkondu krizi" başlığıyla yayınlanan haberde, Başkan Karaosmanoğlu, "Baratalı geçmişte kıyılarda aykırılıklara göz yumduğumuz gerekçesiyle bizi valiliğe şikayet etmişti" derken, Baratalı da "Başkanı anlamış değilim" diye konuştu. Urla Belediye Başkanı Karaosmanoğlu dün ise yüzer platformun yıkılması için Barba Kafe-Bar''a ekip gönderdi. Ekiplerin uyarısı üzerine Baratalı''nın yeğenleri yüzer platformun yıkım işlemlerini kendi imkanlarıyla başlattı.

Amacının yasaları uygulamak olduğunu anlatan Karaosmanoğlu, "Kanunlar herkes için aynıdır. Biz yıllardır kıyıların korunması için mücadele veriyoruz. Birilerinin başıboş davranmasına izin vermemiz söz konusu olmaz" dedi. Karaosmanoğlu, tüm bu çalışmaların Milletvekili Baratalı''nın bilgisi dahilinde yapıldığını iddia etti. Baratalı''nın kendisiyle siyasi olarak çatıştığını ileri süren Karaosmanoğlu, "Belediye Başkanı olarak problemler yaşıyorum. Encümen üyeleri ve komisyon üyeleri seçiminde sorunlar çıktı. Kendisi gazetenize yaptığı açıklamada asker kökenli olduğunu söylüyor. Kıyıların işgaliyle bunun ne ilgisi var? Sayın Baratalı''nın babası iyi ki yüzbaşı olmuş. Ya general olsaydı? Halimiz ne olacaktı" dedi.

Suikasta uğradım

Milletvekili ve parti meclis üyesi görevlerinin olduğunu anlatan Baratalı ise, "Belediye başkanı olduğumda kıyıların yapılaşmalara açılmaması için mücadele ettim. Hakkımda hiçbir zaman kıyılarda yapılan çalışma nedeniyle dava açılmadı. Mafyaya kıyıları peşkeş çekmediğim için suikasta bile uğradım" diye konuştu.

Denizkondu''yu siyasi malzeme yapıldığı için yıktıklarını ifade eden işletme sahibi Semih Baratalı, "Buranın üzerinden amcamı yıpratmaya çalışıyorlar. Belediye başkanı kasıtlı olarak düşmanca bir tavır sergiliyor. Buna izin veremezdim" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.