Haberler

Yapının profesyonelleri 33. kez ''Uluslararası Yapı Fuarı''nda...

Tarih: 6 Mayıs 2010 Kaynak: Sabah Emlak
Yapı sektörünün buluşma noktası Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul Fuarı''nın 33''üncüsü dün kapılarını açtı. 9 Mayıs''a kadar açık kalacak fuarınbu yıl 110 bin ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor. Fuara 26 ülkeden alım ofisi de katılacak.

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 33. kez düzenlenen Uluslararası Yapı Fuarı - İstanbul Tüyap Beylikdüzü''nde dün ziyaretçilere kapılarını açtı. Fuar 9 Mayıs''a kadar devam edecek. 10 ayrı salonda 850 katılıcımcı firmanın yer aldığı fuarı 110 bin profesyonel ziyaretçiyi ağırlaması hedefleniyor. Uluslar arası Yapı Fuarı İstanbul 2009 yılında 11 ülkeden 100''ün üzerinde kurum ve kuruluş temsilcisini ağırlamış ve yerli yabancı toplam 101 bin 041 kişi ziyaret emişti. Bu yıl bir ilke de imza atacak olan Uluslar arası Yapı Fuarı İstanbul, İş Geliştirme Platformu kapsamında STOP4Business Projesi''ni hayata geçiriyor. Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenecek olan "Stop4Business" projesi Yapı-Endüstri Merkezi ve ABİGEM Doğu Marmara işbirliği ile ilk kez Türkiye''ye gerçekleştiriliyor.

26 ülkeden alım heyeti geliyor

Avrupa Birliği''nin (AB) desteklediği Proje, bölgenin en büyük yapı buluşmasının sinerjisi ile Türk yapı sektörü firmalarına uluslararası alanda teknolojik ve ticari işbirliği fırsatları sunacak. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Alım Heyeti Programı ile, 26 yabancı ülkenin inşaat yatırımlarından sorumlu alım heyetinin Fuar''a katılımı sağlanırken, diğer yandan Ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup, takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla "Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı" da gerçekleştiriliyor.

Yapı sektörünün profesyonelleri buluşacak

Fuarda ayrıca ilki 2009''da düzenlenen DEİK/ Türk- Avrasya İş Konseyleri işbirliği ile gerçekleştirilecek "2. Avrasya Yapı Forumu"unda katılımcı ülke devlet yetkilileri, yapı ve müteahhitlik alanında işbirliği fırsatlarını ve projelerini Türk yapı sektörü profesyonelleri ile paylaşacak.

Betofiber''den yanmaz dış cephe sistemi

Betofiber, yeni üretime başladığı A1 Yanmazlık Sınıfı''nda her noktada eşit kalınlıkta izolasyon sağlayan, ''Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi'' ile Uluslar arası Yapı Fuarı İstanbul''da. Betofiber Yalıtımlı yanmaz GRC Panelleri, yüzde 50 daha az yük getiriyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.