Haberler

"İzmir, dev bir köy durumunda"

Tarih: 17 Mayıs 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Ertan Gürcaner
AK Partili Arif Uğurli, kalıcı eser denebilecek yatırım yapılmadığını söyleyip köy benzetmesinde bulununca Kocaoğlu, "Kent sıçrama noktasında" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşları ESHOT ve İZSU Genel müdürlüklerinin 2009 Mali Yılı Kesin Hesabı ile Taşınır Mal Kesin Hesabı görüşülüp karara bağlandı. AK Partili Arif Uğurli, 6 yılda kentte kalıcı eser denebilecek hiçbir yatırım görmediklerini belirterek, "İzmir gecekondular yüzünden dev bir köy durumunda" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise 10 yıldır kente hizmet götürülemediğine ilişkin söylemlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "İzmir''in sorunları 30 yıllık. Biz göreve geldiğimizden bu yana kent sıçrama noktasında. 6 yıldır bu kentte kaldıraç görevi görüyoruz" diye konuştu.

Dev köy

AK Partili Uğurli, son 6 yılda, 7 milyar lira olan tahmini bütçenin 5.5 milyar lira olarak gerçekleştiğini belirterek, "Bu para ile ne yapılmış? Bitirilemeyen metrosu, yol alınamayan deniz ulaşımı ve çözülemeyen çöp sorunu ile İzmir dev bir köy konumunda. Toplu ulaşımda engelliler ve 60 yaş kartlarına kısıtlama geldi. Kültür-sanat adına yeterli yatırım yok. Neresinden bakarsanız bakın, İzmir geriye gidiyor. Bu 5.5 milyar lira karşılığında çok daha iyi şeyler yapılabilirdi. Bbundan sonra daha ayağı yere basan bir bütçe yapılsın" dedi.

İstismar önlendi

Kocaoğlu, ise bu tür söylemlerinin içinin boş olduğunu söyledi. İzmir''in nereden nereye geldiğinin çok açık şekilde görüldüğünü belirten Kocaoğlu, "Biz göreve geldiğimizden beri bu kent sıçrama noktasında. Biz, her şeye rağmen 6 yıldır kaldıraç görevi görüyoruz. İzmir halkının bize güvenmediğini söylüyorsunuz ama bütün veriler tersini söylüyor. Bizim getirdiğimiz engelli ve 60 yaş kartlarında kısıtlama değildir. Belediyenin bu durumu istismar eden kişiler için para harcama lüksü yok. Biz bu uygulamayla kötü niyetli insanların istismarını önlüyoruz. Biz bildiğimiz doğruda gideceğiz. Siz takdir edersiniz,ya da etmezsiniz" dedi.

"Mağdur edebiyatı"

AK Parti Grup Başkan Vekili Yusuf Kenan Çakar, "Günlük yaşamda çok özel kurumları idare etmekteki beceriksizliklerini mağdur edebiyatı ile kapatmakta başarılılar" dedi. CHP Grup Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, kendisine müdahale edince tepki gösteren Çakar, "Aydoğan''ın olduğu yerde demokrasi yoktur" dedi. AK Parti olarak bütçelerde olumlu oy kullandıklarını belirten Çakar, bunu sadece teknik anlamda doğru buldukları için yaptıklarını söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.