Haberler

Aşk Parkı açıldı

Tarih: 24 Mayıs 2010 Kaynak: Vatan
Eskişehir''deki ünlü Porsuk Çayı üzerinde Şehr-i Aşk Adası oluşturuldu
Eskişehir''de "Yunus Emre eydür bunu bir dem aşksız olmayayım" diyen Yunus Emre''nin yattığı toprağın aşk ve sevgi şehri olduğunu vurgulamak amacıyla Porsuk Çayı üzerinde Şehr-i Aşk Adası oluşturuldu.

''Şehr-İ Aşk Eskişehir'' sloganıyla yola çıkan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kentin aşkla ve sevgiyle özdeşlemesini hedefleyerek Porsuk Çayı''nda ada oluşturdu. Şehr-i Aş Adası''nın açılış ve tanıtımı düzenlenen törenle yapıldı. Adanın açılışı için İstanbul''dan özel trenle Eskişehir''e konuklar geldi. Aralarında Aysun-Ali Kocatepe, Ayça Bingöl-Ali Altuğ, Yalım Eralp, Aylin-Gökhan Kırdar, Ebru Cündübeyoğlu-Güçlü Mete, Göksel Kortay, Gül-Ekrem Bora, Gülsen Tuncer-Engin Ayça, Haldun Dormen, Osman Şengezer, Ebru-Levent Üzümcü, Nevra-Metin Serezli, Suna-Erol Keskin, Suzan-Aydın Boysan ile Vahide-Altan Gördüm''ün de bulunduğu konuklar Eskişehir Garı''nda Bando Es-Es tarafından karşılandı. Konuklar, gar önünde üzeri açık olan otobüse binerek ilk olarak kent merkezini gerdi ardından açılışı yapılacak olan Şehr-i Aş Adası''na götürüldü. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, adanın açılışına katılan isteyen çiftlerin nikahlarını tazeleyip birer ‘Nihah tazeleme belgesi'' verdi. Çiftler, adada bulunan ağaç kütüklerini isimlerinin yazılı olduğu plaketleri çaktı..
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.