Haberler

İnşaat Mühendisliği eylül ayında açılıyor

Tarih: 31 Mayıs 2010 Kaynak: Olay
Cengiz, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerini birbirinden ayırmak istediklerini belirten Uludağ Üniversitesi Rektörü Mete Cengiz, İnşaat Mühendisliği bölümünün eylül ayında açılacağını söyledi.

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz ve Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Karagöz`ü makamında ziyaret etti. Rektör Mete Cengiz, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerini birbirinden ayırmak istediklerini söyleyerek, eylül ayında da İnşaat Mühendisliği bölümünün açılacağını belirtti. Cengiz, bir yarışma düzenleyerek Bursa`yı sembolize eden bir giriş kapısı yapmak istediklerini de dile getirdi.

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Nizamettin Kaya da odaya üyelik talebinde bulunan yeni mezun mimarların bilgi ve kapasite olarak üst düzeyde olduklarının altını çizerek, bu duruma üniversitenin verdiği kaliteli eğitimin etkili olduğunu kaydetti.

Nizamettin Kaya ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Rektör Mete Cengiz`in ardından Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı İrfan Karagöz`ü makamında ziyaret etti. Kaya, fakülte olan yakın ilişkilerini daha da çok geliştirmek istediklerini ifade etti. Kaya, "Belli bir düzeyin üzerinde eğitim almış nitelikli öğrenciler bize geliyor. Biz iletişimimizi ne kadar çok geliştirirsek geleceğin mimarları olacak öğrencilerimizin de iş hayatında ki başarısı o kadar artacaktır" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.