Haberler

Kopenhag yarın "Anadolu şehri" olacak

Tarih: 7 Haziran 2010 Kaynak: Sabah
Danimarka yarın gerçekleştirilecek olan Anadolu kültür gününe hazırlanıyor. Başkent Kopenhag''ın merkezindeki Belediye Meydanında (Radhuspladsen) gerçekleştirilecek programa binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Danimarka Türkiye İşadamları Derneği (DATİAD) ve T.C. Kopenhag Büyükelçiliği Turizm Müşavirliği tarafından organize edilen programda Anadolu kültürü farklı yönleriyle Danimarkalılara tanıtılacak. Şehrin en büyük meydanı olan Radhuspladsen Pazar günü sabahtan akşama kadar Anadolu kültürünü yansıtan birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Organizatörler söz konusu programın Anadolu kültürünü Danimarka''da tanıtmak adına bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük program olacağını ifade ediyorlar.

Türkiye''nin sevilen müzik gruplarından Ayna program kapsamında bir konser verecek. Pazar akşamı Belediye meydanında verilecek konsere binlerce kişinin katılması bekleniyor. Programda ayrıca Danimarka''nın tanınmış müzik gruplarından ''Outlandish'' de sahne alacak. DATİAD Genel Koordinatörü Nail Ad, Cihan''a yaptığı açıklamada programı organize ederken hiç bir masraftan kaçınmadıklarını ifade etti. ''Amacımız Anadolu kültürünün Danimarka''da en iyi şekilde tanıtılmasına katkıda bulunmak.'' diyen Ad, program için hem Türkiye''den hem de Danimarka''dan birçok kurumla işbirliği yaptıklarını ifade etti.

Ad, ''Eyüp Belediyesi mehter takımını gönderecek, semazenlerimiz Konya''dan gelecek, ayrıca Anadolu''nun bir ok farklı yerlerinden gelen sanatçılarımız ebru, hat gibi sanat dallarını tanıtacaklar.'' dedi.

Türkiye''nin Kopenhag Büyükelçiliği Turizm Müşaviri Hasan Kınıklıoğlu ise bu yıl ilki gerçekleştirilecek programın önümüzdeki yıllarda geleneksel hale geleceğini ifade etti. ''Kopenhag''da bugüne kadar böyle kapsamlı bir program gerçekleştirilmedi.'' diyen Kınıklıoğlu Danimarka''da yaşayan herkesi programa davet etti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.