Haberler

Denizli, sağlık merkezi oldu

Tarih: 8 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Hasan Durna
Tavas, Acıpayam ve Çameli ilçelerine yeni hastane binaları yapılacağını ifade eden Bakan Akdağ, Üçler mahallesinde kampus bölge hastanesi yapılacağını belirtti.

Bakanlığı ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Denizli''ye gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Denizli''yi bölgenin sağlık merkezi olarak gördüklerini söyledi.

AK Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Mithat Ekici, İl Başkanı Bilal Uçar, partililer ve daire müdürlerinin eşlik ettiği Bakan Akdağ, Vali Yavuz Erkmen''le makamında bir süre görüştü.

Pilot bölge

Türkiye''nin sağlıktaki değişimi yıllarca beklediğini ifade eden Bakan Akdağ, "Başbakanın talimatıyla ortaya konulan sağlıkta dönüşüm programı, sağlıkta vatandaşına sahip çıkan yeni bir sistem oluşturdu. Sistemin geliştirilecek yerleri var. Türkiye''de sosyal hizmetlerin gelişmesi anayasanın bir hükmünün yerine getirilmesidir" dedi.

Denizli''de bulunan hastanelerin daha modern hale getirildiğini, Tavas, Acıpayam ve Çameli ilçelerine yeni hastane binalarının yapılacağını ifade eden Bakan Akdağ, Üçler Mahallesi''nde bölgeye hitap edecek kapasitede kampus hastane inşaatının ihalesinin bu yıl içerisinde yapılacağını belirtti. Bakan Akdağ, "Denizli''de aile hekimliği uygulamasını pilot bölge olarak gerçekleştirdik. Hastane çalışanlarımızda vatandaşlarımızda bu sistemden memnun. Hastaların hastaneye ulaşımlarında kara ve hava yolu ağımızı geliştirdik. Evde bakım hizmetimizi Denizli''de yaygın hale getirdik. Sağlıkta ciddi atılımlar ve dönüşümler yapıyoruz. Anne sağlığı bebeklerin aşılanması konularında önemli yerlere geldik. Bakanlık olarak bu bölgede Denizli''yi merkez görüyoruz. Gün boyunca gece geç saatlere kadar buralarda neler yapabiliriz bunu konuşacağız. 2006 yılında geldiğimde yaptığımız toplantımız gece saat 03.00''e kadar devam etmiş" dedi.

Genel konulara da değinen Bakan Akdağ, kasket giymekle halkçı olunmayacağını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu''nu samimi bulmadığını, İsrail''in davranışlarının şımarıklık olduğunu söyledi.

Türkiye gerçek hizmetle tanıştı

Bakan Recep Akdağ, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ile de makamında görüştü. Başkan Zeybekci, Denizli Belediyesi olarak 300 bin kişinin yaşadığı il merkezinde içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon şebekesini 18 aydan bu yana değiştirmeye devam ettiklerini, kayıp kaçak oranını iyice düşürdüklerini, Belediye olarak Dünya Sağlık Örgütünün Sağlıklı Kentler Birliği''ne üye olduklarını söyledi. Bakan Akdağ da TÜrkiye''nin gerçek belediyecilik hizmetini AK Partili başkanlar döneminde gördüğünü belirtti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.