Haberler

Medeniyetler İttifakı 3. Forumu ve Rio de Janerio notları

Tarih: 9 Haziran 2010 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İBB Başkanı ve UCLG Eş Başkanı Kadir Topbaş, Rio de Janerio''da düzenlenen Medeniyetler İttifakı Üçüncü Forumu''na katıldı. Başkan Topbaş, forumun ardından Brezilya''ya birlikte gittiği meclis üyeleri ile tarihi ve turistik alanları gezdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Eş Başkanı Kadir Topbaş, Brezilya''nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen Medeniyetler İttifakı Üçüncü Forumu''na katıldı.

Başbakan Tayyip Erdoğan''ın da bir konuşma yaptığı foruma, başta Brezilya Cumhurbaşkanı Lula da Silva, BM Genel Sekreteri Ban Kii-moon, İspanya Cumhurbaşkanı Jose Luis Rodriguez Zapatero, Portekiz eski Cumhurbaşkanı Jorge Sampaio ve BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcileri katıldı.

Başkan Topbaş ''''Kentsel Toplumlarda Bir Arada Yaşamak'''' başlıklı oturumda yaptığı konuşmada, kentlerin karşı karşıya kaldığı sorunları çözmenin yolunun, kentleri toplumsal ve kültürel olarak sürdürülebilir mekanlar haline getirmekten geçtiğini söyledi.

Rio''nun turizm merkezi Sugar Loaf (Şeker Tepesi) ...
Başkan Topbaş, forum programının tamamlanmasının ardından Rio''daki tarihi ve turistik yerleri gezdi. Başkan Topbaş, Belediye Mecli Üyeleri İbrahim Yılmaz (Küçükçekmece CHP), Ali Turan (Sarıyer Ak Parti) ve Ekrem Görçeker (Esenyurt Ak Parti) ile turistik alanlarda hatıra fotoğrafı çektirdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.