Haberler

İstanbul Afrika''nın gelişmesine destek veriyor...

Tarih: 9 Haziran 2010 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Nairobi Belediye Başkanı Geophrey Odhiambo Majiwa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''a Saraçhane Belediye Sarayı''nda ziyarette bulundu. Başkan Topbaş, "Afrika''nın gelişmesi için her türlü desteğe hazırız" dedi.

Kenya''nın Başkenti Nairobi''nin Belediye Başkanı Geophrey Odhiambo Majiwa, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı Saraçhane Belediye Sarayı''ndaki makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Nairobi ile bazı alanlarda işbirliği yapabileceklerini belirterek, şöyle konuştu;

"Sayın Belediye Başkanı bizim teknik birimlerimizin çalışmalarından istifade etmek istediklerini söyledi. Önümüzdeki aylarda İstanbul''a teknik heyetiyle birlikte gelerek bizi tekrar ziyaret edecekler. Yerel yönetim olarak, Hükümetimizle beraber Afrika''nın gelişmesi ve kalkınması için her türlü bilgi ve deneyim paylaşımına hazır olduğumuzu ve bu konuda daima destek vereceğimizi söylüyoruz. Afrika kendi imkanlarıyla çok farklı boyutlara geçebilir."

Nairobi İstanbul''u örnek almak istiyor...
Nairobi''nin Belediye Başkanı Geophrey Odhiambo Majiwa da İstanbul''un son ziyaretinden bu yana kaydetmiş olduğu mesafeyi görünce çok şaşırdığını ve çok büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Sayın Başkan Topbaş, görüşmemizde şehir yönetimi, altyapı gibi birçok alanda geliştirdikleri teknolojileri bana özetledi. Bu gelişmeleri büyük bir memnuniyetle karşıladım" dedi.

Önümüzdeki günlerde teknik bir ekiple İstanbul''a tekrar ziyarete geleceğini vurgulayan Majiwa, "Bilhassa ulaşım ve çevre yönetimleri konusunda geliştirilen teknolojileri kendimize örnek almak istiyoruz. İstanbul şehri kendini geleceğe iyi hazırlıyor. Özellikle ulaşım ve çevre şehirler açısından çok önemli" şeklinde konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.