Haberler

Eyüp''teki ahşap dükkânlar hizmete hazır

Tarih: 9 Haziran 2010 Kaynak: Zaman Yazan: Hüseyin Aydın
Eyüp Belediyesi tarafından Haliç kıyısında teleferiğin olduğu bölgeye yaptırılan otantik çarşı hizmete hazır hale getirildi.

Tamamen ahşaptan yapılan ve hediyelik eşyaların satılacağı çarşı, 17 Haziran Perşembe günü yapılacak ihaleyle kiraya verilecek. Belediyenin internet sitesinde şartnamesi ve kiralama ayrıntıları yer alan çarşıda, halı, bakır, gümüş, hediyelik eşya, otantik giysiler, ev tekstili dükkanları satılacak. Belediye ayrıca burada alışveriş yapacak vatandaşlar için Haliç kıyısında mini bir de kafeterya açıyor.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, ahşap atölyesi tarafından yapılan 20 adet ahşap dükkanın hem yerli hem de Pierre Loti''yi ziyarete gelen yabancı turistlerin ilgi odağı olacağını belirtti. Eyüp''ün tarihi dokusuyla turizmin cazibe merkezlerinden biri olacağını anlatan Kavuncu şu bilgileri verdi: "17 Haziran''da ihaleyle kiraya vereceğimiz dükkanlarda aynen Kapalıçarşı''da olduğu gibi turistik, otantik hediyelik eşyalar, halılar, gümüş, bakır takılar yer alacak. TURSAB''la yaptığımız anlaşmaya göre turist otobüsleri yine teleferik yanındaki otoparkta duruyor, turistler bu çarşımızdan geçerek teleferikle Pierre Loti tepesine çıkıyor. Yerli ve yabancı konuklarımız için bu çarşı tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde çok büyük önem teşkil edecek. İstanbul''un incisi Eyüp, tarihî dokusunu koruyarak yenilediğimiz sokakları, otantik çarşısıyla en önemli turizm cazibe merkezlerinden biri olacak."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.