Haberler

CABE Rehberleri''nde İki Yeni Kitap Daha Eklendi

Tarih: 9 Haziran 2010
Buildist''in desteğiyle Türkçe''ye çevirilen CABE rehberlerine iki tanesi daha eklendi. "Creating successful masterplans (Başarılı Master Planlar Yaratmak-İşverenler için Rehber)" işverenlerin ihtiyaç duyduğu master plana ulaşmasında yardımcı olmayı amaçlıyor. CABE''in Etkinleştirme ve Tasarım İnceleme Ekipleri ile CABE''in Etkinleştirme Paneli üyelerinin deneyimine dayanan öneriler içeriyor.

Bu rehber, CABE''in inşaat sürecine başlayacak işverenlere öneriler sunmak amacıyla hazırladığı Mükemmel Binalar Yaratmak: İşverenler için Rehber''e eşlik eden bir yayın.

Çevirilen rehberlerin bir diğeri olan "Agreeing a procurement strategy (Tedarik stratejisine karar vermek-İşverenler için özet)", Başarılı Master Planlar Yaratmak rehberini tamamlayıcı bilgiler içeriyor. Yüksek kaliteli kalkınmayı hayata geçirmek için uzun vadeli bir tedarik stratejisine sahip olmanın önemini vurgulamayı amaçlıyor. Bu strateji için net, yapılandırılmış bir sürecin nasıl oluşturulabileceğini ve güçlü, bilgili bir işverenin ne yapması gerektiğini ortaya koyuyor.
Burcu Karabaş tarafından Türkçe''ye çevirilen rehberleri http://kitap.arkitera.com/ adresinden indirebilirsiniz.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.