Haberler

Kadıköy Belediyesi''nin Kurbağalıdere''ye hafriyat döktüğü tespit edildi!...

Tarih: 10 Haziran 2010 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, Kadıköy Belediyesi''ne ait araçları hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıklarını izinsiz olarak Kurbağalıdere''ye sıfır konumda depolarken fotoğrafladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü Ekipleri, Kadıköy Belediyesi''ne ait araçlarını hafriyat toprağı ve inşaat yıkıntı atıklarını izinsiz olarak Kurbağalıdere''ye sıfır konumda depolarken tespit etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı, bugün bazı yayın organlarında CHP Eski İstanbul İl Başkanı ve CHP Parti Meclisi Üyesi Gürsel Tekin''e atfen yer alan; "Kurbağalıdere''nin olduğu bölgenin, milyonlarca liralık rantın döndüğü bir bölgeye çevrildiği, o bölgede dere koruma bantı olması gereken yerlerin kimlere toprak döküm sahası olarak tahsis edildiği" şeklindeki ifadeler üzerine bir açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü''nün teknik elemanlarınca periyodik olarak yapılan çevre denetimleri sırasında, Kadıköy Belediyesi''ne ait araçların Kurbağalıdere''ye sıfır konumda izinsiz hafriyat ve inşaat yıkıntı atıklarını dökerken tespit edildiğinin belirtildiği açıklamada şöyle denildi;

"27 Mayıs 2010 tarihinde Kadıköy İlçe sınırları içerisinde; Dumlupınar Mahallesi ile Fikirtepe Mahallesi kesişiminde; Yumurtacı Abdi Bey Caddesi ile Uzunçayır Köprülü Kavşağı arasında kalan boş arazi üzerinde Kadıköy Belediye Başkanlığının, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nden izinsiz olarak hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıklarını Kurbağalıdere''ye sıfır konumda, önlemsiz olarak depoladığı fotoğraflanarak tespit edilmiştir. Yapılan bu çalışma tutanak altına alınarak idari işlem başlatılmıştır. Ayrıca Kurbağalıdere güzergahı boyunca hafriyat döküm sahası ve/veya geçici depolama olacak şekilde Başkanlığımızca verilmiş bir izin kesinlikle bulunmamaktadır."

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.