Haberler

Katarlı Şeyh burayı ''saray'' mı yapacak?

Tarih: 14 Haziran 2010 Kaynak: NTVMSNBC

Marmaris''teki beş yıldızlı Munamar Oteli''ni çok beğenip alan Şeyh Thani''nin beğenisi daha da artınca Türk turizmine büyük katkı yapan otel açılmadı. Şeyh, oteli saray yapmak istiyor.

Marmaris''in en turistik bölgesi İçmeler''de 5 yıldızlı otel alan Katar Devlet Yönetimi Kraliyet Ailesi Üyesi (Emir) Şeyh Nasser Ahmed Ali A. Al Thani, taahhüdünü tutmadı.

"Otelin bulunduğu alanda büyük tutarlı yatırım yapacağı, otel kapasitesini genişleterek yeniden turizme açacağı" taahhüdüne rağmen, Şeyh oteli işletmek yerine kapalı tutunca sektör ile yöneticiler arasında tartışma yaşanmaya başladı. Şeyh''in oteli, kendisine "saray" yaptıracağı konuşulmaya başladı.

Vatan gazetesinin haberine göre; "Turistik bölgenin en güzel noktasında bulunan otelin ışıklarının yanmaması bile bizim için sıkıntı" diyen AKP''li Belediye Başkanı Zeki Eren, yakın takibe geçti.
Haberin devamı ↓reklam

"İZİN VERMEYİZ"
Eren, "Otel bölgenin en önemli noktasında en büyük 5 yıldızlı oteli. Burası onlara işletmesi şartıyla verildi. İzinleri de böyle. Biz kapalı tutamazsınız diyoruz. Ama kapalı tutuyor. Şeyh, otelin son iki katını kendisi için ayırmayı, geri kalan kısmını yenileyip, yeni yatırımlarla birlikte turistik hizmete açmayı planlıyordu. Kendi kullanacağı 2 katın gerisini otel olarak işletecekti. Taahhüdü de bu yöndeydi. Şimdi kendisi için bir ev inşa edeceği söylentileri var. Ama bize bu yönde resmi bir girişimde bulunmadılar. Burası turizm merkezi bir bölge. Buna izin vermeyiz" diye konuştu.

22 MİLYON 80 BİN LİRAYA SATIN ALDI
Munamar isimli otel, Thani''nin sahibi oldu şirket tarafından 7 Ocak''ta satın alındı. Bölgeye büyük turistik yatırım yapacağını açıklayan Şeyh sahibi olduğu Al Maselah İnşaat ve Sanayi Turizm Ticaret Şirketi adına 22 milyon 80 bin lira ödedi.

İçmeler beldesinde denize sıfır konumda bulunan ve 6 bin 800 metrekare alan üzerine kurulu olan otelin 2 kral ve 13 suit olmak üzere toplam 180 odası var.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.