Haberler

Dünyanın en uzun su kaydırağı açıldı

Tarih: 14 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Tülay Aksay
Selçuk Aqua Fantasy Su Parkı''ndaki kaydırakta heyecan, botların durakladığı su havuzu ile katlanıyor.

Dünyadaki su parkı sektörünün önemlileri arasında yer alan İzmir''in Selçuk ilçesine bağlı Aqua Fantasy Su Parkı, İstanbul''da bulunan Polin firmasının Türk mühendisleri ve uzman tasarım ekibinin çalışmalarıyla, dev su parkının içerisine biri dünya rekoruna sahip 2 dev kaydırak ekledi. 10. yıl kutlamaları çerçevesinde Aqua Fantasy Su Parkı''na inşaa edilen iki yeni kaydırağın açılışı izdihama yol açtı. Kaydıraklarda uzun kuyruklar oluştu.

Aile kaydırağı sınıfında, kısaca (RTM) olarak adlandırılan uzay teknolojisi sistemi ile yapılmış en uzun kaydırak ünvanına sahip 222 metre uzunluğundaki kaydırakta heyacan, botların durakladığı su havuzu ile birlikte çok daha fazlasına ulaşıyor.

Asansörle çıkılıyor
Devasa aile kaydırağı, sadece Türkiye''de değil, Avrupa ve dünyada da birçok rekora sahip olmasının yanı sıra son teknolojik özellikleri de beraberinde taşıyor. Kaydırak, ağırlıklı olarak uzay ve uçak sanayinde kullanılan özel bir yöntem ile teknolojinin en son olanakları kullanılarak üretildi. RTM teknolojisinin sağladığı yeniliklerle kaydırakta dönüşler çok daha hızlı yaşanıyor ve hız artıyor. Böylece adrenalin tutkunları için vazgeçilmez bir eğlence dünyası oluşuyor. Bir diğer özellik de bu kaydırakta, kayılacak botlar yatay asansör tarafından kulelere taşınıyor. Böylece kaymak isteyenler, botlarını merdivenlerden çıkartma zahmetinden kurtuluyor.

Aqua Fantasy su parkına eklenen diğer yeni kaydırak ise hareketli kütlesi ile ziyaretçilerin ilgisini ilk anda çeken bol adrenalinli bir yolculuk vaat ediyor. Yamaçtan aşağıya kayma hissini uyandıran Boomerango, enerjik, güvenli ve yüksek kapasiteli yapısı ile Aquafantasy ziyaretçilerinin bu yıl en çok rağbet edecekleri kaydıraklardan biri olmaya şimdiden aday.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.