Haberler

Bornova''da deprem merkezi kavgası

Tarih: 14 Haziran 2010 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Fatih Yapar
Bornova Belediyesi''nin ilçede uygun bir alanda kurmayı planladığı Deprem Etüd Merkezi ve Yapı Laboratuvarı siyasi kavgaya dönüştü. Bayraklı Belediyesi''nin geçtiğimiz aylarda faaliyete geçirdiği Deprem Etüd Merkezi''nin benzerini Bornova''da yapmak isteyen Bornova Belediyesi''nin projesi, AK Parti ile Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır''ı birbirine düşürdü. Başkan Sındır, tesisin kamu kurum ve kuruluşlarına hizmet vereceğini ifade ederken, AK Parti Meclis Üyesi Abdullah Kavuk ise başkanın projeyi belediyede kadrolaşma amacıyla kullandığını öne sürdü.

Kavuk, "Sındır, Bornova''ya deprem merkezi yapacağını söylüyor. Valilik, kamu binalarını zaten inceledi. Bu çalışma 10 yıl önce tüm kamu binalarında yapıldı. Bugün bir hastanenin, okulun durumunu hazırlanan raporlardan görebilirsiniz. Belediye başkanı bu durumu çok iyi bildiği halde belediyede kadrolaşmak için gereksiz projeler üretiyor" dedi.

Kavuk, merkezde çalışacak insanların maaş ve ihtiyaçlarının yıllık 1 milyon TL''yi bulacağını iddia etti.

Projenin sosyal belediyeciliğin gereği olduğunu ifade eden Başkan Sındır ise, "Teknik araç gereçlerle binaların testlerini yapacağız. Her şeye ''Özel sektörde var'' mantığı ile bakılmaz. O zaman sağlık hizmetlerini, yaşlı bakım evlerindeki hizmetleri de vermeyelim. Bu anlayış doğru değildir. Kesinlikle adam kayırmak söz konusu değil" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.